fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz

Na podozrivé správanie 61-ročného vodiča upozornil políciu jeden z cestujúcich.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.3.2023 (SITA.sk) – Galantský vyšetrovateľ obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky vodiča firemného autobusu, ktorému v sobotu ráno policajti zo Sládkovičova dychovou skúškou zistili dve promile alkoholu.

Ohrozenie cestujúcich

Ako vodičovi z povolania, ktorý svojou jazdou mohol ohroziť životy a zdravie desiatky cestujúcich, ale aj ostatných účastníkov premávky, mu hrozí väzenie až na päť rokov.

Autobus podľa informácií trnavskej polície jazdil na trase Voderady – Sládkovičovo. Jednému z cestujúcich sa nepozdávalo správanie 61-ročného vodiča, preto kontaktoval políciu.

Hliadka ho po dychovej skúške obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Vodič sa v rámci tzv. superrýchleho konania podľa polície čoskoro postaví aj pred sudcu.

Trestný čin

Polícia upozorňuje predovšetkým profesionálnych vodičov, že jazda pod vplyvom alkoholu je nielen nebezpečná, ale navyše jej následky môžu byť pre nich likvidačné.

So stratou vodičského preukazu s najväčšou pravdepodobnosťou prídu o svoje zamestnanie a v prípade trestného činu môžu nakoniec skončiť aj vo väzení.

Viac k témam: Jazda pod vplyvom alkoholu, Vodič autobusu, Vodičský preukaz
Zdroj: SITA.sk – Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Radu pre mediálne služby žiada sedem subjektov o pridelenie frekvencií
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií