Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vodiči v Brazílii ostali v šoku. Autá na diaľnici zastavovali, pretože sa po nej plazila obrovská anakonda

Ešte v pondelok tohto týždňa ostali brazílski vodiči, ktorí cestovali po medzištátnej diaľnici BR-364 v poriadnom šoku. Cestu im totiž skrížila asi trojmetrová anakonda, ktorá sa rozhodla, že sa dostane z jednej strany rušnej diaľnice na druhú.

Pokračovanie pod reklamou

K incidentu došlo blízko mesta Porto Velho.

Zdroj: Italo Nascimento Fernandes

Vodiči zastavovali autá, aby sa obrovský had bezpečne preplazil do svojho cieľa. Niektorí odvážlivci dokonca vyšli zo svojich áut a celú akciu fotili a natáčali. Jedným z tých, ktorí nato nabrali odvahu, bol aj Italo Nascimento Fernandes a jeho manželka.

Zdroj: Italo Nascimento Fernandes

Brazílsky informačný portál G1 Globo, ktorý pôvodne zverejnil informácie o presune hada cez diaľnicu, sa porozprával aj so skúseným biológom Flaviom Terassanim. Ten odhadol, že táto anakonda môže mať 10 rokov a predpokladá, že sa cez frekventovanú a nebezpečnú cestu rozhodla preplaziť kvôli tomu, že hľadala potravu alebo prístrešok.

Prečítajte si tiež:
Prečo ju nikto nechcel? Slobodný otec si adoptoval dievčatko, ktoré odmietlo až 20 rodín!
Zdroj: Italo Nascimento Fernandes
Zdroj: Italo Nascimento Fernandes

 

https://www.facebook.com/italo.nascimento.7161/videos/1637648533033809/?t=19

Pokračovanie pod reklamou

Aj napriek tomu, že gigantický had pôsobí desivo, druh, ktorý prechádzal diaľnicou, nie je jedovatý a ani neexistuje zmienka o tom, žeby niekedy prehltol človeka. Zoológovia však varujú, aby si ľudia v blízkosti takýchto tvorov dávali pozor, pretože môžu zaútočiť, pokiaľ sa cítia v ohrození.

 

 

Zdroj: boredpanda.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií