Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vodička Fiatu si nevšimla blikajúcu výstrahu a zrazila sa s vlakom, auto skončilo v priekope (foto)

Dopravná nehoda spôsobila zastavenie dopravy na úseku Bardejov – Raslavice, na ktorom bola zriadená náhradná železničná doprava.

30.3.2023 (SITA.sk) – Dopravná nehoda, pri ktorej sa zrazil osobný vlak s osobným motorovým vozidlom, sa stala vo štvrtok predpoludním na trase Bardejov – Prešov. Automobil skončil po zrážke prevrátený v priekope. Vodička vyviazla s ľahkými zraneniami. Doprava na úseku bola dočasne zastavená. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

Nikto iný z pasažierov sa nezranil

Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, okrem jednej osoby v automobile sa vo vlaku nezranil žiadny ďalší cestujúci.

Podľa hovorcu krajskej polície v Prešove Daniela Džobanika sa nehoda stala na priecestí na ulici Postajok v smere ku Kalvárii v Bardejove. Zakliesnená osoba vo vozidle utrpela povrchové zranenia s podozrením na otras mozgu. Na mieste zasahuje päť hasičov z Bardejova s jedným kusom techniky, takisto hliadky policajného zboru.

Svietilo výstražné znamenie

Ako doplnila prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, osobné auto Fiat Punto viedla 53-ročná Bardejovčanka, ktorá vošla na železničné priecestie v čase, keď na priecestnom zabezpečovacom zariadení bola dávaná výstraha dvoma červenými striedavo prerušovanými svetlami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„V dôsledku toho došlo k zrážke s vlakom idúceho z Bardejova do Prešova, po ktorej vozidlo odhodilo do priekopy a oplotenia rodinného domu. Auto zostalo prevrátené na streche a žena zakliesnená v ňom,“ skonštatovala polícia. Prítomnosť alkoholu u vodičky ako aj u strojvodcu bola vylúčená vykonanými dychovými skúškami. Hmotné škody boli odhadnuté na približne 9 000 eur.

Dopravná nehoda spôsobila zastavenie dopravy na úseku Bardejov – Raslavice, na ktorom bola zriadená náhradná železničná doprava. Ako agentúre SITA potvrdila hovorkyňa Železníc SR Ria Feik Achbergerová, doprava bola na tomto úseku obnovená o 13:45.

Viac k témam: Zrážka vlaku s autom
Zdroj: SITA.sk – Vodička Fiatu si nevšimla blikajúcu výstrahu a zrazila sa s vlakom, auto skončilo v priekope (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií