fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Legendárny časopis Vogue bude od septembra dostupný aj v českej verzii

Máte tip? napíšte nám mailom

Jeden z najznámejších módnych časopisov sveta, ktorý je považovaný za legendu nielen v oblasti módy, bude pre český a slovenský trh dostupný od septembra tohto roka v českom jazyku.

September je vo svete módy januárom, práve preto bol zvolený tento mesiac na uvedenie prvého českého čísla na mediálny trh.

Vogue je bez preháňania najvplyvnejším časopisom na svete, ktorý je vydávaný už od roku 1892. Jeho stránky nie sú ani zďaleka venované len móde. Životný štýl, kultúra, spoločenské dianie, krása – to všetko tvorí jeho obsah. Na jednotlivých vydaniach v dvadsiatich štyroch krajinách (číslo teraz už vrátane Českej republiky) pracujú najlepší fotografi, editori, autori a modelky. Členovia redakcií  jednotlivých jazykových mutácií  sú považovaní za celebrity. Časopis neustále posúva hranice kvality textov a fotografií a zaoberá sa ženským svetom so všetkým, čo k tomu patrí.

pexels.com

V Českej republike si zobrala pod patronát časopis spoločnosť V24Media. V súčasnosti sa zostavuje redakčný tím, ktorý bude každý mesiac pracovať na novom čísle. Šéfredaktorkou českého vydania, ktoré bude určené aj pre slovenský trh, sa stala Andrea Běhounková, bývalá šéfredaktorka českého módneho časopisu Elle.

Prečítajte si tiež:
Pozor, milé dámy! Toto nerozdýcha ani ten najtvrdší muž!

 

pexels.com

Komerčne najznámejšou verziou časopisu je americké vydanie, ktorému šéfuje Anna Wintour. O nej, ako aj o celej redakcii bolo nakrútených niekoľko dokumentárnych filmov, vrátane najznámejšeho „September issue“ (Septembrové číslo), „The editor´s eye” alebo „Boss woman”. Taktiež film „Diabol nosí Pradu” (2006) bol inšpirovaný obávanou šéfredaktorkou.

Necháme sa teda prekvapiť, ako sa zhostí úlohy a postavenia najlepšieho módneho časopisu sveta české vydanie.

Zdroj: https://www.v24media.cz/

Foto: https://www.pexels.com/photo/1-teacup-with-saucer-and-magazine-on-white-surface-818650/

https://www.pexels.com/photo/vogue-magazine-beside-perfume-bottle-1021031/

https://www.pexels.com/photo/girl-reading-a-newspaper-6214/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií