VOICE OF BACEPROT: Len 15-ročné moslimské rockerky, ktoré vypredávajú koncerty i festivaly

VOICE OF BACEPROT: Len 15-ročné moslimské rockerky, ktoré vypredávajú koncerty i festivaly

Áno, i moslimky počúvajú rock a môžu mať i skvelú rockovú kapelu!

Indonézia je krajina, v ktorej žije najviac moslimov na svete. O tejto zemi by si si zrejme pomyslel, že nepozná kvalitnú hudbu, napríklad v podobe rocku. Opak je však pravdou. Mladá generácia moslimov má takúto hudbu rada a dokonca tu vznikla i dievčenská rocková kapela s názvom Voice of Baceprot (VOB).


Kapela má tri členky, gitaristku Firddu Kurniu, basistku Widi Rahmawati a bubeníčku Euis Siti. Tieto tri pätnásťročné hudobné divy žijú v meste Garut, ktoré leží na ostrove Java. Dievčatá chodia oblečené ako správne rockerky – v džínsoch, teniskách a tričkách, no za svoju vieru sa nehanbia a nosia i hidžáb. Veria, že aj tým a najmä svojou hudbou môžu bojovať s predsudkami ohľadom ich viery.

Hoci sú tieto moslimky mladučké, sú nesmierne talentované a vypredávajú koncerty i festivaly, na ktorých hrávajú okrem známych rockových hitov aj vlastnú tvorbu. Napríklad ich prvý vlastný song má názov The Enemy of Earth is You, ktorá je akousi obžalobou ľudstva za všetky ekologické problémy. Aj napriek tomu, že téma skladby možno na prvý pohľad neočarí, v ich prevedení ide o skutočnú pecku, ktorú musíš počuť!

Zdroj: Expres

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Odcudzovali ho za vzhľad. No keď začal spievať, spadla im sánka!
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*