fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna raperov: Známi hudobníci kritizujú Molocha kvôli novej piesni o fašistoch

Máte tip? napíšte nám mailom

Vojna raperov pokračuje. Raper Moloch pred pár dňami zverejnil nový videoklip, ktorým sa hlási ku Kotlebovcom. 

Predvolebná kampaň vrcholí. Takmer vo všetkých mestách svietia obrovské pútače s menami kandidátov. Na blížiace sa voľby vás upozorní aj Youtube, kde na vás vyskočia reklamné videá rôznych politických strán. Strana Smer dokonca vytvorila mobilnú hru, ktorá je výsmechom opozície, no a takmer všetci kandidáti sa stretávajú priamo s ľuďmi na mnohých predvolebných diskusiách. KDH ponúka halušky, SaS zase pivo.

Vojna raperov

Do volieb však ostávajú tri týždne a zdá sa, že ani Kotlebova strana ĽSNS nezaháľa. Len pred pár dňami zverejnil raper Moloch novú pieseň a otvorene sa stotožnil s fašistickou ideológiou. Aby toho nebolo málo, nabáda aj ostatných ľudí, aby sa pri voľbách rozhodli podporiť stranu ĽSNS. 

Moloch sa v piesni obul do viacerých politikov vrátane Andreja Kisku, Richarda Sulíka, Lucie Nicholsonovej či Miroslava Beblavého. Ak by ste však čakali, že sa nejaký komentár ujde aj Robertovi Ficovi, čakali by ste márne.

Prečítajte si tiež:
Výbuch v Kábule! Hlásia najmenej 16 mŕtvych a viac ako 100 zranených

Moloch kritizuje najmä tých politikov, ktorí sa netaja tým, že chcú vo februárových voľbách poraziť strany Smer a ĽSNS. Po pár hodinách po zverejnení videa sa začali ozývať negatívne komentáre od ostatných a vojna raperov nabrala na obrátkach. 

Jasná odpoveď

Na Molochovu pieseň zareagovali aj raperi Decko a Slavoj a naspievali novú pieseň s názvom Nehanební bastardi. Niekoľko viet adresovali priamo Molochovi.

„Starí rodičia sa obracajú v hrobe, že máš za vzor extrémistu,“ spievajú v nej dvaja raperi.

Na adresu Molocha a jeho hudobného skvostu sa vyjadril aj raper Vec. Pripomenul Molochovo účinkovanie vo filme Ostrým nožom, kde stvárnil neonacistu: „Moloch hral vo filme Ostrým nožom nácka? Nehral.” Podobnú reakciu napísal aj na Twitter: „Moloch práve odovzdal svojim nepriateľom do rúk smrteľný tromf”.  

View this post on Instagram

❗rudej bejk #369 #molochsaurus

A post shared by Moloch_Vlavo•••Original (@moloch_vlavooriginal369) on

Rovnakú reakciu venoval Molochovi aj Zverina.

„Akože nikdy som s tebou nebol nejaký kamoš, podali sme si ruky a prehodili pár slov a občas si aj urobil pár trackov, čo boli dobré, ale práve si jednou jedinou skladbou zmazal celú svoju históriu. RIP MOLOCH. Môžeš podporovať náckov, keď si nácek, alebo robíš napr. rock music, ale podporovať to v rape je podpásovka. FUJ-HNUS,” povedal Zverina.

Aj Tono S. zanechal raperovi odkaz. Zvykol hovoriť, že by sa slovenskí raperi mali ozývať, vyzývať ľudí voliť. Hlavne dnes, keď hrozí, že fašisti, neonacisti a im podobní budú s ďalším zlom rozhodovať o vašej budúcnosti. Po tom, čo dnes videl, berie späť. Niektorí by radšej mali zostať ticho.

Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: hudba.sk, nový čas

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií