Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojaci postupujú k Bachmutu, cieľom je oslobodiť zničené územie

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) zasa uviedol, že Rusko pravdepodobne reaguje na ukrajinské operácie v okolí Bachmutu sústredením svojich elitných síl na tomto mieste.

2.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily pokračujú v postupe okolo Bachmutu na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web news.sky.com s odvolaním sa na ukrajinské médiá.

Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj pre národnú televíziu povedal, že vojaci „tlačia“ na ruské jednotky a oslobodzujú územie okolo zničeného mesta, ktoré ruské sily obsadili minulý mesiac. Nepovedal však, ako ďaleko ukrajinská armáda pokročila, no dodal, že ďalšie informácie budu po analýze na mieste.

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) zasa uviedol, že Rusko pravdepodobne reaguje na ukrajinské operácie v okolí Bachmutu sústredením svojich elitných síl na tomto mieste. Moskva už podľa ISW posilnila ruské pozície v Bachmute, kde vraj Ukrajina postupuje „pomaly, ale isto“.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Vojaci postupujú k Bachmutu, cieľom je oslobodiť zničené územie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií