fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojaci sa v najbližších dňoch zúčastnia cvičenia Slovenský štít v Lešti, v zostave je zaradená aj Mnohonárodná bojová skupina NATO

Integračným výcvikom zúčastnených jednotiek sa začína záverečná fáza tohtoročného medzinárodného cvičenia Slovenský štít.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.3.2023 (SITA.sk) – Slovenskí vojaci sa v najbližších dňoch zúčastnia pravidelného cvičenia Slovenský štít 2023. Ide o vojakov druhej mechanizovanej brigády, pričom v jej zostave je zaradená aj Mnohonárodná bojová skupina NATO Poľska, Maďarska, Česka a USA pod českým velením.

Cvičenie sa uskutoční v Centre výcviku v Lešti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič.

Integračným výcvikom zúčastnených jednotiek sa tak začína záverečná fáza tohtoročného medzinárodného cvičenia Slovenský štít.

„Taktická fáza cvičenia, ktorej súčasťou bude aj certifikácia novej rotácie Mnohonárodnej bojovej skupiny, sa začína v piatok 17. marca. Nemenej dôležitou súčasťou cvičenia bude aj výcvik aktívnych záloh, ktoré sú súčasťou 21. mechanizovaného práporu z Trebišova, ktorý bude spolu s vojakmi krajín V4 a USA plniť úlohy protivníka a preverí tak pripravenosť jednotiek Mnohonárodnej bojovej skupiny,” informovalo MO SR.

Viac k témam: NATO, Slovenský štít 2023, Vojenské cvičenie Slovenský štít
Zdroj: SITA.sk – Vojaci sa v najbližších dňoch zúčastnia cvičenia Slovenský štít v Lešti, v zostave je zaradená aj Mnohonárodná bojová skupina NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Heger: Pred šiestimi mesiacmi Putin zahodil mier v Európe a vybral si vojnu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií