fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojenský pakt Bieloruska a Ruska sa naďalej rozširuje, naplánované sú aj spoločné cvičenia vzdušných síl

Ruské sily sú nasadené v Bielorusku a krajinu využili ako jedno z miest, odkiaľ spustili inváziu na Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Bieloruské ministerstvo obrany vo štvrtok oznámilo, že pokračuje v rozširovaní spoločného vojenského zoskupenia s Ruskom.

Do Bieloruska bude podľa neho naďalej prichádzať personál, zbrane, vojenské a špeciálne vybavenie ruskej armády.

Chcú zvýšiť úroveň výcviku

Bieloruská armáda má v pláne s nimi ďalšie bojové koordinačné aktivity. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na vyhlásenie rezortu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo zároveň oznámilo, že sa uskutočnia spoločné cvičenia bieloruských a ruských vzdušných síl. Tie sa podľa neho zamerajú na zvýšenie úrovne bojového výcviku členov vzdušných síl oboch krajín.

Bielorusi sa zatiaľ nezapojili

Ruské sily sú nasadené v Bielorusku a krajinu využili ako jedno z miest, odkiaľ vo februári spustili inváziu na Ukrajinu. Bieloruské sily sa zatiaľ do vojny nezapojili.

Ukrajina minulý mesiac varovala, že nevylučuje „úmyselnú provokáciu“ zo strany Ruska po tom, čo Bielorusko uviedlo, že na jeho územie dopadli trosky ukrajinskej rakety.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojenský pakt Bieloruska a Ruska sa naďalej rozširuje, naplánované sú aj spoločné cvičenia vzdušných síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruská speváčka Pugačovová požiadala o zaradenie na zoznam zahraničných agentov, je tam aj jej manžel
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií