fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine, ale aj koronavírus spôsobili Rusku najhorší nedostatok pracovnej sily

Ruská centrálna banka vykonala prieskum medzi 14-tisíc zamestnávateľmi, z ktorého vyplynulo, že počet dostupných zamestnancov je na najnižšej úrovni od roku 1998.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2023 (SITA.sk) – Rusko takmer určite čelí najhoršiemu nedostatku pracovnej sily za posledné desaťročia. Vo svojom pravidelnom hlásení o vojne na Ukrajine to konštatuje britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukraijne

V dôsledku COVID-19 a vojny na Ukrajine sa za posledné tri roky ruská populácia zmenšila o dva milióny ľudí viac, ako sa očakávalo. Ruská centrálna banka vykonala prieskum medzi 14-tisíc zamestnávateľmi, z ktorého vyplynulo, že počet dostupných zamestnancov je na najnižšej úrovni od roku 1998.

V roku 2022 Rusko opustilo 1,3 milióna ľudí, medzi nimi „mnohí mladí a vzdelaní ľudia v odvetviach s vysokou hodnotou”. Ruské ministerstvo komunikácie uviedlo, že zhruba 10 percent pracovnej sily v IT sektore sa nevrátilo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Mobilizácia, historicky vysoká emigrácia a starnúca, zmenšujúca sa populácia obmedzujú ponuku pracovnej sily,” konštatuje britský rezort s tým, že to pravdepodobne povedie k zníženiu potenciálneho rastu ruskej ekonomiky a zvýšeniu inflácie.

Viac k témam: Koronavírus, Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Vojna na Ukrajine, ale aj koronavírus spôsobili Rusku najhorší nedostatok pracovnej sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi bombardovali Mykolajiv na juhu Ukrajiny, pri útoku zahynulo osemročné dieťa
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií