Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine sa podľa Rusov môže preniesť aj za hranice, hoci za posledné dni nezískali nijakú dedinu

Rusi sa vyhrážajú Západu, ktorý podľa nich kráča na okraji priepasti.

13.3.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 13. marca, 16:52

Rusko varovalo, že Západ „kráča na okraji priepasti“ a vojna môže eskalovať za ukrajinskými hranicami. Referuje o tom spravodajský web news.sky.com.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová v najnovších vyhláseniach uviedla, že činy „jedného alebo dvoch“ členov NATO by mohli spôsobiť, že sa konflikt prenesie za hranice Ukrajiny a vymkne spod kontroly.

Rusi neobsadili ani jednu dedinu

Na margo potenciálnej eskalácie Zacharovová uviedla, že Západ „kráča na okraji priepasti“ a „tlačí svet na okraj“. Bez podloženia dôkazmi tiež zopakovala tradičné tvrdenia pre proruské publikum, že Západ sa snaží zničiť Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hlavný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj vsak informoval, že Ruské útoky počas uplynulých štrnástich dní neviedli k obsadeniu ani jednej ukrajinskej dediny.

Situácia na bojiskách je zložitá

Podľa jeho slov situácia na bojiskách „zostáva zložitá“ a Rusko podniká útočné operácie v niekoľkých oblastiach vrátane výbežku pod ukrajinskou kontrolou pri obci Robotyne v Zaporižžskej oblasti na juhu Ukrajiny.

Dodal však, že ruská armáda utrpela vysoké straty vzhľadom na posilnenie ukrajinskej obrany. Informuje o tom web Sky News.

„Počas dvoch týždňov krutých bojov utrpel nepriateľ mimoriadne vysoké straty. Všetky obce, ktoré sa pokúsil dobyť, však zostali pod našou kontrolou,“ konštatoval Syrskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Vojna na Ukrajine sa podľa Rusov môže preniesť aj za hranice, hoci za posledné dni nezískali nijakú dedinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií