Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna na Ukrajine si vyžiadala ďalšiu obeť z radov športovcov, zomrel štvornásobný majster sveta

Podľahol zraneniam, ktoré utrpel v boji proti ruským okupantom.

2.4.2023 (SITA.sk) – Vojna na Ukrajine si vyžiadala ďalšiu obeť z radov ukrajinských športovcov. Ako referuje web insidethegames.biz s odvolaním sa na starostu západoukrajinského Ivano-Frankivska Ruslana Marcinkiva, v nemocnici zomrel kickboxer a štvornásobný majster sveta Vitalij Merinov. Podľahol zraneniam, ktoré utrpel v boji proti ruským okupantom.

Strelné poranenie nohy

Merinov, ktorý pôsobil taktiež v komunálnej politike v Ivano-Frankivsku, odišiel do vojny v prvý deň rozsiahlej ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Počas jednej z bitiek utrpel strelné poranenie nohy. Merinov sa zotavil a vrátil sa na front. Bránil Ukrajinu až do posledného dychu,“ poznamenal Marcinkiv. Dodal, že po Merinovovi zostala manželka a dvojročná dcéra.

Bojkot kvalifikačných podujatí

Ukrajinský reprezentant v skeletone Vladyslav Heraskevyč, ktorý sa počas zimných olympijských hier v Pekingu v roku 2022 preslávil transparentom „Nie vojne na Ukrajine!“ a vyzýval na úplný zákaz pre ruských a bieloruských športovcov na medzinárodnej scéne, bol medzi tými, ktorí Merinovovi vzdali hold. „Sláva hrdinovi,“ napísal na Twitteri.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajina sa tento rozhodla bojkotovať olympijské kvalifikačné podujatia, na ktorých budú ruskí športovci bojovať o účasť na budúcoročných olympijských hrách v Paríži.

Udialo sa tak po tom, ako prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v utorok načrtol nové usmernenia, ktoré by ruským a bieloruským športovcom umožnili súťažiť s neutrálnym štatútom, čím sa prakticky pripravila pôda pre ich účasť.

Viac k témam: Kickbox, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Vojna na Ukrajine si vyžiadala ďalšiu obeť z radov športovcov, zomrel štvornásobný majster sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií