Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľbou prezidenta ovplyvníme našu budúcnosť. Čaputová apeluje na občanov, aby využili svoje právo (foto)

Slovákom želá takého prezidenta, ktorý bude dodržiavať a chrániť ústavu.

23.3.2024 (SITA.sk) – Voľbou prezidenta môžeme ovplyvniť našu spoločnú budúcnosť. Po odovzdaní hlasu v prvom kole prezidentských volieb to uviedla súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová.

Prezident, ktorý chráni ústavu

„Práve som odvolila, využila som svoje právo, ako má každý občan vyplývajúce z ústavy. Je, samozrejme, dôležité a pozývam všetkých občanov Slovenskej republiky, aby sa volieb zúčastnili, pretože pre budúcu hlavu štátu je dôležité, aby mala čo najsilnejšiu legitimitu,“ skonštatovala prezidentka SR.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Ako dodala, Slovákom želá takého prezidenta, ktorý bude dodržiavať a chrániť ústavu, ktorý bude dôstojne reprezentovať našu krajinu v zahraničí a ktorý sa bude svojou činnosťou a rétorikou prihovárať všetkým, nielen svojim voličom. Zároveň by bola rada, keby jeho prvom oficiálnou návštevou bola návšteva Českej republiky.

Rozhodnutie nekandidovať

„Myslím, že tie blízke vzťahy medzi našimi krajinami a našimi občanmi sú dôležité a symbolicky je dobré, keď sa potvrdzujú aj tou tradíciou, ktorú máme,“ zhodnotila. Hlava štátu sa vyjadrila aj k svojmu rozhodnutiu nekandidovať v aktuálnych prezidentských voľbách. Podľa vlastných slov nezvykne svoje rozhodnutia prehodnocovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby na Slovensku 2024 (fotografie)

„Ten proces rozhodovania prebiehal zhruba takto pred rokom. Uvedené rozhodnutie bolo urobené po zrelej úvahe a veľmi poctivo. Nezvyknem prehodnocovať rozhodnutia, ktoré som urobila naozaj starostlivo,“ povedala.

Viac k témam: Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Voľbou prezidenta ovplyvníme našu budúcnosť. Čaputová apeluje na občanov, aby využili svoje právo (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií