fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľby 2020: Úmrtie aj napadnutie predsedu volebnej komisie, moratórium sa predĺži

Máte tip? napíšte nám mailom

Parlamentné voľby 2020 priniesli nečakané udalosti. Moratórium sa predĺži pre úmrtie členky volebnej komisie a voliča.

Podľa portálu aktuality.sk budú stáť voľby viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov. Aj počas tohtoročných volieb sa stalo niekoľko výnimočných udalostí.

Moratórium sa predĺži

Od skorého rána dohliadajú na pokojný priebeh parlamentných volieb muži a ženy zákona. Mnohí ľudia ich tak môžu stretnúť v blízkosti volebných miestností. Smutná udalosť predĺžila moratórium do 23. hodiny. Krátko pred otvorením volebnej miestnosti v okrsku číslo 10 vo Veľkom Krtíši umrela členka volebnej komisie. O prípade informovala TASR a udalosť v týchto chvíľach prešetruje polícia.

Volieb sa už zúčastnili aj vysokopostavení politici. Občiansku povinnosť si v sprievode rodiny splnili Andrej Kiska, Boris Kolár, Béla Bugár, Igor Matovič, ale aj Peter Pellegrini.

Ani udalosť ako voľby však negarantuje pokojný priebeh. Už teraz je isté, že všetky volebné miestnosti sa neuzavrú o 22:00 h, ako to bolo naplánované. V meste pod Urpínom zomrel podľa informácií TV JOJ dôchodca tesne pred príchodom jedného z volebných lídrov. Voľby tam prerušili a zosnulého preniesli do odľahlej miestnosti. Jedna z volebných miestností v Banskej Bystrici tak bude dnes otvorená do 22:30 h.

V Žiline napadli predsedu volebnej komisie

Polícia na sociálnej sieti informovala aj o tom, že volič napadol predsedu volebnej komisie.

,,O 10:20 h bol vo volebnej miestnosti fyzicky napadnutý predseda volebnej komisie v Žiline. K napadnutiu došlo potom, ako predseda komisie upozornil voliča, aby zostávajúce hlasovacie lístky odhodil do krabice na to určenej,” informovala polícia na sociálnej sieti.

K zraneniu osoby nedošlo. Vo veci sa naďalej skúma, či nedošlo k spáchaniu aj ďalšieho trestného činu v súvislosti s volebným právom.

Boli ste už voliť, alebo sa ešte len chystáte? Máme tu aj nejakých prvovoličov? Dajte nám v komentári vedieť, či sú pre vás voľby dôležité alebo nie.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií