fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vražda Jána a Martiny otriasla Slovenskom: Dnes začal súd

Máte tip? napíšte nám mailom

Rok 2018 zmenil celé Slovensko. Vo februári sa stala brutálna vražda Jána a Martiny, mladých ľudí, ktorí chceli zmeniť svet k lepšiemu. Dnes sa začal súd s obvinenými z ich vraždy.

Vražda Jána a Martiny bola na objednávku

Investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová zomreli rukou vraha vo februári 2018. Od toho okamihu sa na Slovensku začali objavovať nové informácie o mafii, priateľských vzťahoch politikov a mafiánov, kauzách. Na svojich postoch skončili hviezdy SMER-u ako Róbert Fico alebo Róbert Kaliňák. Celé vyšetrovanie sledovala verejnosť a niektoré kroky boli nepochopiteľné. Vražda Jána a Martiny mala byť vykonaná na objednávku Mariána Kočnera, známeho slovenského podnikateľa. Dnes sa začal súd so všetkými zainteresovanými.

Vražda Jána a Martiny otriasla Slovenskom: dnes začal súd
dennikN.sk

V súdnej sieni je veľa novinárov

Príchod obvinených sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, nikto nechcel nič podceniť. Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó aj Miroslav Mareček prišli na súd s veľkými hnedými opaskami ZVJS. Kým obaja obvinení sú v teplákových súpravách, Marián Kočner má na sebe oblek bez opasku. Prítomní sú aj rodičia zavraždených, Jozef Kuciak, Jana Kuciaková, Zlata Kušnírová. Kočner sa na nich snaží nepozerať, ale pri prečítaní mena otca prehltol. Kvôli ďalšej poškodenej Molnárovej je prítomný aj tlmočník, ktorý prekladá do maďarčiny. Pred desiatou obvineným Kočnerovi, Zsuzsovej, Marčekovi a Szabóovi sňali putá a začalo sa verejné zasadnutie. Všetci obvinení odmietli dohodu o vine a treste. Vražda Jána a Martiny zaujala nielen Slovensko, ale aj zahraničie. Momentálne ho tak sleduje verejnosť, novinári a prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Zuzana Čaputová je ŠOKOVANÁ verdiktom súdu o nevine Kočnera a Zsuzsovej
Vražda Jána a Martiny otriasla Slovenskom: dnes začal súd
topky.sk

Môžu dostať doživotie

Vražda Jána a Martiny bola obzvlášť brutálna a ta tento trestný čin zákon ustanovuje trest 25 rokov alebo doživotie. Predsedníčka senátu Sabová prečítala základné body obžaloby prokurátorov Vladimíra Turana a Juraja Novockého. Všetci obžalovaní sú podľa vyšetrenia duševného stavu spôsobilí niesť zodpovednosť za všetky svoje činy. Ostro sledovaný proces vzbudzuje veľký záujem. Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh. Môžeme si byť istí, že právnici obvinených sa pokúsia urobiť všetko preto, aby ich očistili. Musíme veriť, že vražda mladých ľudí neostane nedoriešená a vinníci budú potrestaní.

vražda Jána a Martiny
cas.sk

Prečítajte si tiež:

V Košiciach odhalili pamätník novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej. Pred polrokom boli brutálne zavraždení vo svojom vlastnom dome

Zdroj: dennikn.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií