fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vražda mladej ženy v Michalovciach nepatrí do civilizovanej spoločnosti, tvrdí Pollák ml.

Poslanec Peter Pollák ml. zároveň dodal, že vyvolaná vlna nenávisti voči celej rómskej komunite nepomôže spoločnosti ani žiadnemu slušnému človeku.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.1.2023 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre ľudské práva a národnostné menšiny a poslanec NR SR Peter Pollák ml. (OĽaNO) odsúdil vraždu mladej ženy v Michalovciach. Ako ďalej informoval prostredníctvom tlačovej správy, takýto skutok podľa neho nepatrí do civilizovanej spoločnosti.

Oceňujem rýchly a profesionálny zásah polície a zároveň verím, že po dôkladnom vyšetrení bude vrah spravodlivo potrestaný. Zároveň ma mrzí, že niektorí ľudia sa snažia pre čin násilného jednotlivca vyvolať vlnu nenávisti voči celej rómskej komunite,” uviedol Pollák ml.

Poslanec dodal, že takto vyvolaná nenávisť voči komunite nepomôže spoločnosti ani žiadnemu slušnému človeku. „Zlyhanie jednotlivca nemôžeme hodiť na komunitu stoviek tisíc ľudí,” uzavrel Pollák ml.

Vraha, ktorý v prvý deň roka 2023 v Michalovciach dobodal 46-ročnú ženu, vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Zadržaný muž má 18 rokov a svoju obeť predtým nepoznal, jeho motívom boli peniaze. Žena si 1. januára o 6:30 vyberala peniaze z bankomatu, vrah ju usmrtil niekoľkými bodnými ranami. Útok zachytili aj kamery v uliciach mesta. Útočník unikal dva dni. Polícia ho nakoniec zadržala vo vlaku na železničnej stanici v Žiline, snažil sa ujsť do Českej republiky.

Prečítajte si tiež:
Spoločnosť Unilabs má nové predstavenstvo

Viac k témam: Krimi, Národnostné menšiny, Vražda, Vražda v Michalovciach
Zdroj: Webnoviny.sk – Vražda mladej ženy v Michalovciach nepatrí do civilizovanej spoločnosti, tvrdí Pollák ml. © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií