Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Všetci by mali mať príležitosť nájsť si pracovné uplatnenie a dokázať sa postarať o svoju rodinu, tvrdí prezidentka (foto)

Prezidentka upriamila pozornosť na ľudí s rôznymi kvalifikáciami, ktorí sú nútení cestovať za prácou do zahraničia.

1.5.2024 (SITA.sk) – Všetci by mali mať skutočné príležitosti nájsť si pracovné uplatnenie a dokázať sa postarať o seba, o svoje rodiny a prispievať tak k rozvoju Slovenska. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti Sviatku práce.

Upriamila pozornosť na ľudí s rôznymi kvalifikáciami, ktorí sú nútení cestovať za prácou do zahraničia či už ako opatrovateľky, šoféri, pracovníci v gastre, stavebníctve alebo vykonávajú iné povolania s cieľom uživiť seba a rodinu.

„Dôsledkami sú neraz rozdelené rodiny a deti, ktoré sú poznačené strádaním svojich rodičov. Veľmi si želám, aby sa nám darilo lepšie rozvíjať a rovnomerne podporovať všetky časti Slovenska, aby mal každý príležitosť nájsť si prácu, ktorá mu zabezpečí dôstojný život u nás doma,“ vyhlásila Čaputová a popriala všetkým, aby ich práca bola miestom na realizáciu, využívanie svojich schopností a nadania s dôrazom na dôstojné pracovné a mzdové podmienky.

„Osobitne v prípade mladých ľudí, ktorí dosiahli nižšiu kvalifikáciu alebo čelia generačnej chudobe“ uzavrela Čaputová.

Viac k témam: Pracovné podmienky, Prezidentka SR, Sviatok práce
Zdroj: SITA.sk – Všetci by mali mať príležitosť nájsť si pracovné uplatnenie a dokázať sa postarať o svoju rodinu, tvrdí prezidentka (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií