Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Všetkých deväť jadrových reaktorov spoločnosti Enerhoatom je pripravených na zimu, tvrdí ukrajinský minister energetiky Haluščenko

Všetky reaktory nachádzajúce sa na území kontrolovanom Ukrajinou tak pracujú na plný výkon.

20.11.2023 (SITA.sk) – Špecialisti spoločnosti Enerhoatom, najväčšieho výrobcu elektriny na Ukrajine, dokončili plánované opravy na poslednom, deviatom reaktore ukrajinských jadrových elektrární.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Všetky reaktory nachádzajúce sa na území kontrolovanom Ukrajinou tak pracujú na plný výkon. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje tlačovú správu Enerhoatomu.

„Niekoľko mesiacov trvajúca rozsiahla oprava jadrových elektrární bola ukončená pred začiatkom zimy a mrazmi. A to je mimoriadne dôležité, pretože práve jadrová energetika poskytuje viac ako 55 percent elektriny, ktorú krajina potrebuje. Toto je najudržateľnejšia a najstabilnejšia produkcia, ktorá umožnila nášmu energetickému systému vydržať minulú zimu. A som si istý, že tak to bude aj počas tejto vykurovacej sezóny,“ konštatoval ukrajinský minister energetiky Herman Haluščenko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Špecialisti Enerhoatomu spoločne s americkou spoločnosťou Westinghouse urobili všetko, aby zaistili, že reaktory typu VVER 440, ktoré používali ruské palivo, prešli na palivo vyrábané vo Švédsku.

Viac k témam: Jadrová elekráreň, ukrajinský minister energetiky, Vykurovacia sezóna
Zdroj: SITA.sk – Všetkých deväť jadrových reaktorov spoločnosti Enerhoatom je pripravených na zimu, tvrdí ukrajinský minister energetiky Haluščenko © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií