fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Všimli ste si už muža s namaľovaným jedným nechtom? Nejde o nový trend, ale o niečo hlbšie

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak ste názoru, že len ženy si maľujú nechty, tak vás z toho rýchlo vyvedieme. V súčasnosti totiž môžete vidieť s namaľovanými nechtami aj mužov a veru v tomto prípade nepôjde o nový trend alebo nejaký úlet. Naopak, ide o posolstvo, ktoré symbolizuje namaľovaný necht.

Všetko to začalo po stretnutí Elliota Costella s malým dievčatkom menom Thea, ktorú stretol v Kambodži. Elliot je totiž cestovateľ, ktorý cestuje po celom svete, aby pomáhal znevýhodneným oblastiam. Elliot a Thea sa rýchlo spriatelili a stali sa kamarátmi. Častokrát sa spolu rozprávali o živote, jeho krásach i bolestiach, zatiaľ čo si Thea maľovala nechty. Neskôr sa Elliot dozvedel, že toto malé dievčatko bolo sexuálne zneužívané, a tak sa rozhodol, že na znak spomienky na ňu a jej bolesť si nechá namaľovaný necht.

Inšpirovaný stretnutím s dievčatkom a plný zážitkov prišiel s myšlienkou, aby si ľudia namaľovali jeden necht po dobu jedného týždňa, ktorý bude symbolizovať 1 z 5 detí, ktoré sa stali obeťou sexuálneho zneužívania. V tomto projekte nezáleží na výbere prstu a ani farbe laku, ide iba o zdôraznenie toho, čo sa ešte stále deje vo svete. Tento projekt začal v Austrálií a už teraz postupuje do Spojených štátov.

Prečítajte si tiež:
15 vecí, ktoré ste nevedeli o Faerských ostrovoch a prekvapia vás

prst

Takže, ak uvidíte muža či ženu s pomaľovaným jedným prstom, nebudete prekvapení, pretože budete vedieť, že nejde o šialený trend, ale silné posolstvo.

Foto: Instagram

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií