Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vy rozhodnete, či bude Ukrajina existovať, prihovoril sa Zelenskyj vojakom na prvé výročie začiatku invázie (video)

Ukrajinský prezident sa tiež na prvé výročie začiatku ruskej invázie vyjadril, že rok 2023 bude rokom ukrajinského víťazstva na bojisku.

24.2.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v piatok, na prvé výročie začiatku ruskej invázie, prihovoril vojakom v Kyjeve. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vy rozhodnete, či budeme existovať. Či bude Ukrajina existovať. Každý deň. Každú hodinu. Ste to vy – ukrajinskí vojaci – kto o tom rozhodne,“ povedal im.

On February 24, millions of us made a choice. Not a white flag, but the blue and yellow one. Not fleeing, but facing. Resisting & fighting.
It was a year of pain, sorrow, faith, and unity. And this year, we remained invincible. We know that 2023 will be the year of our victory! pic.twitter.com/oInWvssjOI
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) February 24, 2023

Ukrajinské ozbrojené sily počas roka od začiatku invázie húževnato bránili svoju krajinu a premenili to, čo mnohí očakávali ako bleskový ruský útok, na opotrebovávací a vyrovnaný konflikt, konštatuje CNN.

Zelenskyj sa tiež predtým v piatok vyjadril, že rok 2023 bude rokom ukrajinského víťazstva na bojisku. „Dvadsiateho štvrtého februára sa milióny z nás rozhodli. Nie biela vlajka, ale modrá a žltá. Nie útek, ale tvárou v tvár. Odolávanie a boj,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Bol to rok bolesti, smútku, viery a jednoty. A tento rok sme naďalej neporaziteľní. Vieme, že rok 2023 bude rokom nášho víťazstva,“ dodal.

Viac k témam: Príhovor, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Vy rozhodnete, či bude Ukrajina existovať, prihovoril sa Zelenskyj vojakom na prvé výročie začiatku invázie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií