Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výbuch auta v Luhansku zabil bývalého vodcu proruských milícií

Filiponenko sa podľa obranného spravodajstva osobne podieľal na brutálnom mučení ľudí.

8.11.2023 (SITA.sk) – Pri výbuchu bomby uloženej v aute v Rusmi okupovanom meste Luhansk na východe Ukrajiny zomrel v stredu ráno bývalý vodca ľudových milícií proruskej separatistickej Luhanskej ľudovej republiky Michail Filiponenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Explózia ho usmrtila na mieste. Obranné spravodajstvo Ukrajiny neskôr uviedlo, že stálo za touto operáciou, pričom ju uskutočnilo v spolupráci s miestnym hnutím odporu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Vojnový zločinec Filiponenko, ktorý predtým zastával funkciu takzvaného ministra vnútra teroristickej entity (známej ako) ‚Luhanská ľudová republika‘, býval na ulici Parašutna 48 v Luhansku. Špeciálna operácia na odstránenie kata Filiponenka bola vykonaná spoločne s predstaviteľmi hnutia odporu,“ uviedlo obranné spravodajstvo Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Konštatovalo pritom, že Filiponenko sa podieľal na zriaďovaní väzníc na okupovaných územiach Luhanskej oblasti, v ktorých vojnových zajatcov a civilných rukojemníkov neľudsky mučili. Filiponenko sa podľa obranného spravodajstva osobne podieľal na brutálnom mučení ľudí.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Výbuch auta v Luhansku zabil bývalého vodcu proruských milícií © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií