fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výbuch v mešite pripravil o život 59 ľudí, mnoho osôb je v kritickom stave

Výbuch nastal v mešite po útoku samovražedného útočníka na severozápade Pakistanu.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. januára 2023, 20:04

Výbuch v mešite po útoku samovražedného útočníka v meste Pešávar na severozápade Pakistanu si vyžiadal najmenej 59 mŕtvych a viac ako 150 zranených. Väčšina obetí sú policajti, keďže mešita sa nachádza vo vnútri policajného komplexu. Neďaleká nemocnica uviedla, že mnohí zranení sú v kritickom stave, existujú preto obavy, že počet mŕtvych ešte narastie.

Bombový útok sa stal počas popoludňajších modlitieb. V mešite bolo viac ako 300 veriacich a ďalší boli na ceste dnu, keď útočník odpálil vestu s výbušninami. Mnoho ľudí utrpelo zranenia, keď sa zrútila strecha budovy, povedal jeden z miestnych policajtov.

Nie je jasné, ako sa útočník dokázal dostať do komplexu, ktorý zahŕňa aj policajné veliteľstvo a nachádza sa vo vysoko stráženej oblasti, kde sú aj vládne budovy.

K útoku sa na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter prihlásil líder pakistanského Talibanu. Pešávar je metropolou provincie Chajbar Paštúnchwá, v ktorej má pakistanský Taliban silnú prítomnosť. Mesto je scénou častých útokov militantov.

Viac k témam: Taliban, Teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch v mešite pripravil o život 59 ľudí, mnoho osôb je v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Kyjeve odsúdili prvého ruského vojaka, Šišimarin dostal za zabitie dôchodcu doživotie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií