Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výbuch v talianskej vodnej elektrárni zabil troch robotníkov, po štyroch stále pátrajú

Výbuch vznikol v zariadení Bargi spoločnosti Enel v utorok popoludní zhruba 40 metrov pod hladinou vody.

10.4.2024 (SITA.sk) – Talianske úrady v stredu pokračujú v pátracej a záchrannej operácii vo vodnej elektrárni pri meste Bologna, ktorou v utorok otriasol masívny výbuch.

Explózia zabila najmenej troch robotníkov a piatich zranila. Štyria ďalší zostávajú nezvestní. Nádeje na ich prežitie sú však podľa záchranárov malé.

Výbuch vznikol v zariadení Bargi spoločnosti Enel v utorok popoludní zhruba 40 metrov pod hladinou vody, čo spôsobilo zrútenie častí stavby, požiar a záplavu. Stalo sa tak počas údržbových prác.

Podľa prvých rekonštrukcií nešťastia od svedkov a pozostalých explózia nastala počas testovacej prevádzky, do ktorej sa zapojilo asi 15 pracovníkov, takmer všetci zamestnanci troch externých firiem, ktoré Enel najal. Traja zosnulí boli podľa médií vo veku 35 až 73 rokov.

Očakáva sa, že miestna prokuratúra v stredu v tejto veci spustí vyšetrovanie.

Viac k témam: vodná elektráreň, Výbuch
Zdroj: SITA.sk – Výbuch v talianskej vodnej elektrárni zabil troch robotníkov, po štyroch stále pátrajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií