Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vybudovať si sebavedomie vôbec nie je jednoduché! Takto to ale hravo zvládneš do tridsiatky

Nadobudnúť sebavedomie, vďaka ktorému môžete jednoduchšie čeliť problémom dnešného sveta vôbec, nie  je jednoduché. Potrebujeme ho však na to, aby sme mohli viesť plnohodnotný život a mali správnu odvahu pustiť sa do vecí, ktoré nie sú pre iných samozrejmé. Ak si vybuduješ svoje sebavedomie a sebadôveru skôr, ako budeš mať tridsať, neskôr sa za to sama sebe poďakuješ. Toto je pár trikov, ktoré ti v tom môžu pomôcť.

Pokračovanie pod reklamou

Experimentuj so štýlmi

Sebavedomie ma veľa spoločného s tým, ako sa navonok prejavuješ. To, ako sa cítiš, z teba totiž vyžaruje aj napríklad cez tvoje oblečenie. Experimentuj s rôznymi štýlmi v oblečení. Je to prvý krok k tomu, aby si sa cítila aj vyzerala sebavedome.

Pridaj so svojho každodenného života sebalásku

Či už si ju potrebuješ pripomenúť každé ráno citátmi, alebo sa potrebuješ postaviť pred zrkadlo a povedať si, že sa máš jednoducho rada. Prežívanie sebalásky je nevyhnutnosť.

Buď úprimná vo svojich pocitoch

Byť sebavedomá neznamená vyhýbať sa vyjadrovaniu pocitov a tváriť sa, že žiadne nemáš. Práve naopak. Znamená to, že dokážeš svoje pocity vyjadriť a otvorene o nich rozprávať.

Neporovnávaj sa s inými ľuďmi

Každý je iný. Ak si to potrebuješ opakovať každý deň, tak to rob. Svet je nádherný práve kvôli tomu, že sme odlišní.

Pokračovanie pod reklamou

Akceptuj veci, ktoré nedokážeš zmeniť

Zmieriť sa s tým, že nie všetko dokážeme mať pod kontrolou a niektoré veci jednoducho nejdú zmeniť je jeden z dôležitých krokov, ktoré vedú k budovaniu sebavedomia.

Užívaj si chvíle, kedy si sama so sebou

Ak budeš tráviť čas rada sama so sebou, aj iní ľudia budú radi v tvojej spoločnosti. Vieš totiž, čo im máš ponúknuť, aby sa cítili dobre.

Vytvor si vlastnú definíciu šťastia

Sebavedomie a šťastie kráčajú ruka v ruke a ak máš jedno, budeš mať nepochybne aj druhé. Ak sa ti podarí vytvoriť si vlastnú definíciu šťastia, naučíš sa čeliť všetkému v živote sebavedome.

Zdroj: elitedaily.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií