fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyburcujte sexuálny apetít: Vyskúšajte prírodné afrodiziaká, ktoré máte určite v kuchyni

Máte tip? napíšte nám mailom

Zvýšenie sexuálneho apetítu, túžby či vášne. Aj toto dokážu s naším telom prírodné afrodiziaká, ktoré majú vplyv nie len na libido, ale aj na zlepšenie erekcie. Ktoré sú najúčinejšie?

Oriešky

Nielen že sú bohatým zdrojom aminokyselín a minerálov, ale aj podporujú sexuálny apetít. Mandle, vlaššké orechy či píniové oriešky patria k tým, ktoré majú najväčšie afrodiziakálne účinky.

prírodné afrodiziaká
Zdroj: pexels.com
Čokoláda a kakao

Už starí Aztékovia vedeli, že sa jedná o potravinu s výnimočnými vlastnosťami. Vďaka množstvu látok, ktoré kakao ako základná zložka čokolády obsahuje, dochádza k stimulácii nervovej sústavy a zvyšovaní chuti na sex. Najlešou voľbou je teda tmavá čokoláda, ktorá obsahuje vysoký podiel kakaa.

Ženšen

Patrí medzi prírodné afrodiziaká, ktoré majú na ženy najväčší vplyv. Pravidelné užívanie či konzumácia tejto známej ázijskej rastliny zvyšuje hladinu estrogénu, s ktorou sa úmerne zvyšuje aj túžba po sexe. Uvarte si z neho čaj, alebo pridajte čerstvé lístky do zeleninového šalátu.

Kotvičník zemný

Táto pre mnohých neznáma bylinka dokáže vďaka svojmu obsahu prírodných hormónov podporiť tvorbu mužského pohlavného hormónu testosterónu. Po jeho užívaní sa v mužskom tele môže zvýšiť jeho množstvo až o tretinu. Niektoré štúdia potvrdzujú aj jeho pozitívne dopady pri sexuálnych dysfunkciách u mužov.

Prečítajte si tiež:
Bollywood nakrúti remake Forresta Gumpa, nebude len bežať, ale aj spievať. Stvárni ho jedna z najväčších hviezd na svete

Kotvičník zemný ma pozitívne účinky aj na ženy. Zvyšuje ich energiu, libido a dokonca podporuje plodnosť.

Maca peruánska

Rastlinka známa aj ako Peruánska viagra. Okrem toho, že podporuje imunitný a nervový systém, výrazne ovplyvňuje plodnosť a zvyšuje libido u mužov aj u žien. Zvýšenie sexuálnej túžby bolo potvrdené u mužov už po ôsmych týždňoch užívania výťažkov z tejto rastliny.

prírodné afrodiziaká
Zdroj: plodyzeme.sk
Šafran

Najdrahšie korenie na zemi. Aj takto je označované toto silné afrodiziakum, ktoré pri kúpeli používala aj Kleopatra, aby k sebe prilákala milencov. Vďaka jeho prenikavej vôni a nezameniteľnej chuti okoreníte nie len svoje jedlo, ale aj svoj vzťah.

Zázvor

Konzumovať ho môžete v rôznych podobách. Či už surový, varený alebo kandizovaný. Nielen že vďaka nemu podporíte spaľovanie tukov a vašu sexuálnu výkonnosť, zázvor je aj výborným stimulantom krvného obehu.

prírodné afrodiziaká
Zdroj: pexels.com
Granátové jablko

Toto ovocie sa v našich končinách stáva čoraz populárnejšie. Má blahodárne účinky na náš tráviaci trakt, u mužov tiež zlepšuje erekciu.

Koreniny

Pri varení mnohokrát dochucujeme naše jedlá korením a o jeho afrodiziakálnych účinkov nemusíme ani tušiť. Čierne korenie, rozmarín, muškátový oriešok, chilli, klinčeky či vanilka. Toto všetko sú prírodné afrodiziaká, ktoré sú súčasťou našej kuchyne. Nebojte sa ich pridať do jedla o niečo viac ako ste zvyknutí.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo vyzýva študentov: Nelež iba na pláži, preži leto na (platenej) stáži!

Ovocie

Niektoré druhy ovocia obsahujú látky, ktoré podporujú libido. Ananás, jahody, maliny. Využite ich prínos nielen pre zdravie nášho tela, aj pre ich skvelé účinky na náš sexuálny apetít.

Ktoré zo spomínaných afrodiziák je najlešie? Vyskúšajte samy a odhaľte účinky prírodných stimulátorov!

Pokiaľ veríte na medicínu bežnej kuchyne, odporúčame prečítať si o horčici, ktorú má každý v chladničke a ani nevie, ako veľmi dokáže pomôcť nášmu zdraviu, či vlasom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií