fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Východ aj západ sužujú intenzívne búrky. Prívalový lejak zasiahol aj Prešov

Na celom území Slovenska sa v sobotu popoludní vyskytujú početné prehánky a búrky. Tie sú miestami aj intenzívne a prinášajú prívalové zrážky a krupobitie.

Máte tip? napíšte nám mailom

V sobotu popoludní sa na Slovensku tvoria početné prehánky a búrky. Tie vznikajú po celom území a miestami sú aj intenzívne.

Najsilnejšie búrky sa zatiaľ vyskytujú na východe Slovenska. Viaceré búrky vykazujú vysokú radarovú odrazivosť, čo naznačuje výskyt krupobitia a prívalových zrážok.

Prívalové zrážky zasiahli už viaceré miesta, vrátane Prešova. Najviac zatiaľ napršalo v kúpeľoch Štós, kde spadlo za posledné 3 hodiny 36,9 mm, pričom medzi 11:00 a 12:00 napršalo 32,7 mm.

Búrky sa postupne očakávajú na celom území Slovenska, neskôr by mali vznikať aj na krajnom západe, severozápade a severe Slovenska.

Búrky dnes budú sprevádzané najmä prívalovými zrážkami, keďže budú prevažne stacionárne. Pri búrkach ale hrozia aj krúpy či silný nárazový vietor.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií