fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačky F-16 je nevyhnutný, konštatuje poľský prezident

Dvaja ukrajinskí piloti sú momentálne na vojenskej základni v USA a testujú svoje schopnosti na leteckých simulátoroch.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.3.2023 (SITA.sk) – Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačky F-16 je podľa poľského prezidenta Andrzeja Dudu nevyhnutný. Politik pre televíziu CNN povedal, že verí, že ukrajinské ozbrojené sily budú chcieť dosiahnuť štandard NATO, a preto budú chcieť používať lietadlá F-16. „Výcvik pilotov Ukrajiny je dôležitý a je celkom potrebný,” skonštatoval.

Tréning prvých pilotov

Spojené štáty spolupracujú s ukrajinskými pilotmi na tom, aby určili, ako dlho bude potrebné ich trénovať na stíhačky F-16, uviedli tri zdroje CNN oboznámené so situáciou.

Dvaja ukrajinskí piloti sú momentálne na vojenskej základni v USA a testujú svoje schopnosti na leteckých simulátoroch, aby zistili, koľko času by potrebovali na to, aby sa naučili lietať s rôznymi americkými vojenskými lietadlami vrátane F-16.

Odkaz pre Emiráty

Duda je na návšteve Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch, kde varoval tamojších lídrov pred ruskou propagandou a informoval o tom, ako vyzerá situácia na Ukrajine z jeho „veľmi blízkej perspektívy“. „Presviedčam ich, aby boli veľmi citliví na ruskú propagandu,“ povedal poľský prezident.

Prečítajte si tiež:
Baerbocková neohlásene pricestovala na Ukrajinu, šéfka nemeckej diplomacie sa stretla aj s obyvateľmi Buče

Viac ako rok od začiatku ruskej vojny na Ukrajine je širšia politika Spojených arabských emirátov, ako je to v prípade veľkej časti Blízkeho východu, neutrálna. Energeticky bohaté štáty Perzského zálivu ťažili z nárastu cien spôsobených vojnou na Ukrajine, ktorá pridala do ich pokladníc desiatky miliárd dolárov, zatiaľ čo Rusko naďalej hľadá finančné únikové cesty na trhy Spojených arabských emirátov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16
Zdroj: SITA.sk – Výcvik ukrajinských pilotov na stíhačky F-16 je nevyhnutný, konštatuje poľský prezident © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií