fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyhodili ho z univerzity a sklamal tým svojich rodičov. Neskôr sa však rozhodol doštudovať a prekvapiť ich

Máte tip? napíšte nám mailom

Takého prekvapenie chlapcovi rodičia rozhodne nečakali…

24-ročný Hanss Mujica z Texasu už na strednej škole nepatril k vzorným študentom a inak tomu nebolo ani na univerzite, z ktorej ho napokon vyhodili. Keď túto skutočnosť oznámil rodičom, nenechalo ho to chladným. “Ich tváre sa naplnili smútkom a sklamaním. Bolo to porovnateľné s momentom, kedy sa dozvedeli, že môj starší brat zomrel. Vtedy som si povedal, že už ich nikdy nechcem vidieť v takom stave,” spomína mladík.

Zdroj: BoredPanda

Hanss začal tvrdo makať a aj keď to nebolo jednoduché a čakalo ho mnoho prekážok, zdolal ich, pretože mal silnú motiváciu.  Spomínal si na to, ako mu vždy tvrdili, že najlepší darček, aký môžeš rodičom dať, je tvoje vzdelanie. Keďže ho ale z univerzity vylúčili, pri opätovnom štúdiu mu bola odobratá pomoc zo strany štátu. A tak bol nútený vziať si od školy pôžičku. V lete 2015 si ale uvedomil, že ju nezvláda splácať a musí si zarobiť, preto svoje štúdium na rok prerušil.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Pracoval v banke, no neskôr túto prácu vymenil za prácu vo firme, kde bol robotníkom. Aj keď to nebola ideálna práca, vedel, že si musí zarobiť a tak to vydržal. V tom čase ho podporovali aj jeho priatelia, tí ho dokonca nechali u seba bývať úplne zadarmo, nakoľko dobre vedeli o jeho finančnej situácii i plánoch.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: V nedeľu pribudlo 79 pozitívne testovaných
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Keď pôžičku splatil, podarilo sa mu doštudovať. Toto všetko sa ale dialo bez toho, aby o tom mali jeho rodičia čo i len najmenšie tušenie. Povedal im to až bol oficiálnym absolventom univerzity. Našiel však originálny spôsob, ako im to oznámiť, aby boli prekvapení čo najviac.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: BoredPanda

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií