fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedeli ste, že paradajky znižujú celulitídu a chránia nás pred rakovinou? A je toho ešte viac!

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý to pozná, chuť sladkej paradajky z babkinej záhrady. Aj vďaka takýmto spomienkam z detstva niektorí paradajky priam zbožňujeme. V poslednom čase ľudia začali preferovať cherry paradajky. Okrem nich existuje viacero druhov a farieb. Paradajky by sme mali jesť pravidelne, pretože sú veľmi prospešné pre naše zdravie.

Paradajky sú najväčším zdrojom minerálov, antixidantov (vďaka ktorý sa môžeme zbaviť celuitídy na zadku a stehnách) a vitamínov ako C, A, D,F, K a vitamínov skupiny B. Vďaka vitamínu C je posilňovaná naša imunita a je chránené naše srdce.

Z minerálov je to draslík, ktorý pôsobí pri vylučovaní vody z tela, ďalej na zinok dôležitý pre tvorbu hormónov. Nachádza sa v nich aj vápnik, železo, meď, fosfor, kobalt, horčík, mangan a nikel. Psychiatri odporúčajú konzumáciu paradajok kvôli tomu, že obsahujú bróm, čo má teda upokojujúci účinok. Preto vďaka paradajkám môžeme byť v menšom strese. Aj preto môžeme povedať, že ide o „plod zo zlata“.

tomato-red-salad-food

Paradajky obsahujú vlákninu, ktorá je dobrá na trávenie, sú vhodné aj proti zápche. Taktiež obsahujú aj veľké množstvo vody (92%). Jedným veľkým plus paradajok je, že obsahujú  malé množstvo kalórii, preto sú vhodné aj pri diétach. Odporúčajú sa aj pre diabetikov.

Prečítajte si tiež:
Je veľmi pravdepodobné, že ovocie šúpete zle. Pozrite sa na tieto triky, ktoré vám túto činnosť uľahčia

Táto zelenina je veľmi dobrá ako prevencia pred rakovinou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo jesť paradajky častejšie. V paradajkách sa nachádza vysoké množstvo betakarotenu a lykopenu, ktoré chránia naše oči pred rôznymi chorobami.

Čo sa týka kozmetickej stránky, majú priaznivý vplyv na pokožku a omladzujúce účinky. Nielen, keď paradajky konzumujeme často, ale aj keď si dáme plátky paradajok  ako pleťovú masku na tvár a na dekolt. Sú dobrým liekom aj pre zničené vlasy bez lesku a pre lámavé, štiepiace sa nechty.

Okrem toho sa paradajky hodia takmer ku každému jedlu, spestria chuť syrov a sú vhodné aj pre malé deti. Výborný je paradajkový džús, ktorý si môžeme nielen kúpiť, ale  aj urobiť sami.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií