Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výletná loď na Dunaji v Rakúsku narazila do steny plavebnej komory, zranilo sa 17 pasažierov

Nie je jasné, prečo na lodi vypovedala elektronika. Incident vyšetruje riečna polícia.

30.3.2024 (SITA.sk) – Sedemnásť ľudí utrpelo zranenia, keď výletná loď na Dunaji narazila v Rakúsku do steny plavebnej komory.

Incident sa stal v noci na sobotu v hornorakúskej obci Aschach an der Donau, keď bulharské plavidlo malo problém s manévrovaním vo vzdúvadle. Na svojej webstránke o tom informuje rakúsky vysielateľ ORF.

Loď nedokázala manévrovať

Na lodi, ktorá sa podľa polície plavila z bavorského Passau do Budapešti, bolo v čase nehody 142 pasažierov.

Veliteľ hasičského zboru v okrese Eferding Thomas Pichler informoval, že v miestami úzkom úseku loď zrazu niekoľko minút nedokázala manévrovať a pravou prednou a ľavou zadnou stranou narazila do steny plavebnej komory. Podľa polície na lodi chvíľu nefungovala elektronika.

Naštartovali ju núdzovým tlačidlom

Zo spomenutých 17 zranených pasažierov 11 previezli do nemocnice. Škody na lodi podľa prvotných informácií neboli vážne. Polícia uviedla, že loď bola ešte v noci schopná pokračovať vo svojej ceste do mesta Linz.

Nie je jasné, prečo na lodi vypovedala elektronika. Druhý kapitán ju síce naštartoval núdzovým tlačidlom, ale už bolo neskoro, keďže loď už narazila do steny.

Incident vyšetruje riečna polícia.

Viac k témam: Dunaj, Nehoda, výletná loď
Zdroj: SITA.sk – Výletná loď na Dunaji v Rakúsku narazila do steny plavebnej komory, zranilo sa 17 pasažierov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií