fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

“Vymazaní” rodičia nevideli svoje deti dlhé roky: Teraz bojujú za právo byť s nimi

Máte tip? napíšte nám mailom

Na sociálnej sieti existuje stránka Vymazaní rodičia, ktorá zbiera príbehy tých, ktorí nemôžu vidieť svoje deti.  

Po medializácii unesených detí Very Wisterovej sa začína viac a viac hovoriť o právach rodičov. Známa moderátorka však nie je jediná. Na Slovensku máme stovky rodičov, ktorí sa nemôžu pozerať, ako vyrastajú ich deti, ako sa učia a nemôžu ani prežívať ich úspechy či pomáhať im v ťažkých chvíľach.

Vymazaní rodičia 

Takýchto rodičov by ste našli na stránke Vymazaní rodičia. Každý príbeh má rovnaký dej. Partneri sa rozídu alebo rozvedú a jeden s z nich si uplatní súdnou cestou väčšie právo na starostlivosť o deti. Keď má potom druhý partner súdom určené dni, počas ktorých môže vidieť svoje dieťa, rodič, u ktorého deti bývajú, sa po celý čas zatajuje a robí všetko preto, aby boli iba s ním. Nasledujú vyhrážky a fyzické napadnutia bývalého partnera a hlavne psychický nátlak na deti. Môže za to pomsta ?

Skupinu Vymazaní rodičia založila Beáta Janočková, ktorá bojuje o svojho syna. Postupne sa k nej pridávali aj ďalší rodičia, ktorí po rozvode či rozchode takmer prestali pre svoje deti existovať. Iniciatíva vymazaných rodičov priniesla už desiatky príbehov otcov a matiek, ktorí ostali bez detí a nevedia sa k nim dostať. Beáte navyše denne napíše niekoľko rodičov, ktorí sú v podobnej situácii.   

Prečítajte si tiež:
Karel Gott pred smrťou ukrýval toto šokujúce tajomstvo: O čo presne ide?

Deti nevideli mesiace aj roky

„Bojujem o vlastnú dcéru, pretože som matka, ktorej vôbec nie je jedno, v akom prostredí vyrastá. Za naše dlhodobé trápenie môže odmietavý postoj policajtov aj zamestnancov ÚPSVaR k obetiam psychického týrania,” začína rozprávať svoj príbeh jedna zo stoviek vymazaných matiek.

Každý jeden z príbehov rodičov má rovnaký scenár. Rodičia si myslia, že súdy sú zaujaté a spolu s bývalým partnerom robia všetko pre to, aby už nikdy nevideli svoje deti. Vybrali sme pre vás niekoľko príbehov, ktoré určite stoja za povšimnutie.  

Vymazaná mama – bojujem o vlastnú dcéru, pretože som matka, ktorej vôbec nie je jedno v akom prostredí vyrastá. Za naše…

Zveřejnil(a) Iniciatíva za vymazaných rodičov dne Pátek 1. listopadu 2019

Vymazaná mama – Dobrý deň, chcela by som Vám opísať, ako som v mojom prípade prišla v septembri 2017 o svoju jedinú…

Zveřejnil(a) Iniciatíva za vymazaných rodičov dne Úterý 17. září 2019

Vymazaná mama – som mamka, ktorá je tiež vymazaná zo života mojej dcérky…za chvíľku to budú 2roky čo sa márne súdim o…

Zveřejnil(a) Iniciatíva za vymazaných rodičov dne Sobota 7. září 2019

Čo by ste robili, ak by ste sa dostali do podobnej situácie? Ako by ste bojovali o svoje dieťa? Myslíte si, že slovenské súdy sú zaujaté alebo sú deti skutočne v tých správnych rukách?

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľný záber: Pohľad čerstvého novorodenca vám zlepší deň

Zdroj: Facebook

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií