fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vymenovanie úradníckej vlády už bolo nevyhnutným riešením, tvrdí Naď a nástupcom bude človek z jeho najvyššieho tímu

Predseda vlády Eduard Heger požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť vládu SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.5.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) považuje súčasnú situáciu za politickú realitu, myslí si, že vymenovanie úradníckej vlády už bolo nevyhnutným riešením. Zároveň by uvítal, keby sa úradnícka vláda vymenovala skôr ako budúci týždeň. Ako ďalej v pondelok pre médiá povedal, na rezorte obrany pripraví všetko, aby odovzdanie bolo kontinuálne.

Záruka kontinuity

Viem, kto bude mojím nasledovníkom a považujem to za dobrý výber a za záruku kontinuity. Je to človek z môjho najvyššieho tímu a človek, ktorého som si do rezortu priniesol,” tvrdí Naď a dodal, že svojmu nástupcovi je pripravený pomáhať. Zároveň informoval, že prácu na rezorte obrany mal rád, no zároveň si vydýchne, keďže posledné tri roky boli preňho veľmi náročné.

To, či dosluhujúci minister obrany podporí úradnícku vládu v Národnej rade SR, v súčasnosti nevedel garantovať. „Neviem, kto bude členom úradníckej vlády, budem sa k tomu vedieť vyjadriť po tom, ako budem poznať mená. Za stranu Demokrati môžem povedať veľmi úprimne, že budeme robiť také kroky, ktoré budú smerovať k znižovaniu chaosu,” ubezpečil Naď.

Prečítajte si tiež:
V Bratislave sa ukázali králi, ktorých tu v minulosti korunovali. Ferdinand IV. išiel na čele sprievodu (video+foto)

Cena útechy

Keďže na poste ministra obrany končí, jeho kroky budú smerovať do poslaneckej lavice v Národnej rade SR. V súvislosti s tým pre médiá uviedol, že to bude jedným z najkrajších dní, ktoré v politike zažil, pretože bude môcť v parlamente vystriedať svojho náhradníka nezaradeného poslanca Györgia Gyimesiho.

Nikdy tam nemal byť a dúfam, že tam už nikdy nebude. Je to cena útechy, ale veľmi kvalitná,” doplnil.

Predseda vlády Eduard Heger požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť vládu SR. Uviedol to v nedeľňajšom vyhlásení s tým, že prezidentka neakceptovala jeho iné návrhy na riešenie aktuálnej politickej situácie. Šéfom úradníckej vlády bude viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Odór. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová. Doplnila, že tím úradníckej vlády je už zostavený. K vymenovaniu novej vlády hlava štátu podľa vlastných slov pristúpi nie začiatkom nadchádzajúceho, ale až ďalšieho týždňa. Dôvodom je, že nominanti potrebujú ukončiť svoje záväzky na doterajších pôsobiskách.

Viac k témam: Minister obrany SR, Politická kríza, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Vymenovanie úradníckej vlády už bolo nevyhnutným riešením, tvrdí Naď a nástupcom bude človek z jeho najvyššieho tímu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hlas-SD chce v ústave zabrániť, aby si ďalšie vlády nevytvorili precedens z Hegerovej vlády (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií