Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vypaľovanie trávnatého porastu odpojilo od elektrickej energie desiatky domov

Požiar vznikol na dvoch rôznych miestach a majitelia domu ho už nevedeli uhasiť.

8.7.2023 (SITA.sk) – V Trenčíne v piatok 7. júla krátko pred 18:00 vypukol požiar. Príčinou bolo vypaľovanie trávnatého porastu na pozemku rodinného domu. Požiar vznikol na dvoch rôznych miestach a majitelia domu ho už nevedeli uhasiť.

Približne 50 domov bez elektrickej energie

Ako ďalej polícia informovala, požiar pretrhol aj elektrické káble a približne 50 rodinných domov zostalo bez elektrickej energie. Policajti okamžite uzavreli ulicu a zabezpečili okolie miesta padnutých káblov proti vstupu akýchkoľvek osôb, pretože káble boli pod elektrickým napätím.

Požiar poškodil aj susedný dom, v ktorom sa nachádza materská škola a poškodil aj odparkované motorové vozidlo. Trenčianska polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti s tým, že začala trestné stíhanie vo veci trestných činov Všeobecné ohrozenie a Poškodzovanie všeobecne prospešného zariadenia.

Muž upadol do bezvedomia

Polícia ďalej informovala, že na dvore domu, kde požiar vznikol, upadol do bezvedomia 48-ročný muž, ktorý sa nadýchal splodín.

„Muž najskôr ťažko dýchal, nereagoval, neskôr sa začal dusiť zvratkami. Potom zrazu dýchať prestal a začal modrieť. Policajti mu okamžite poskytli prvú predlekársku pomoc, čím prebrali muža viackrát z bezvedomia. Po opakovaných pokusoch muž začal dýchať. Bol otočený do stabilizovanej polohy a odovzdaný posádke RZP,“ priblížila polícia s tým, že po poskytnutí prvej pomoci začali policajti koordinovať činnosť ďalších záchranných zložiek tak, aby sa predišlo ďalším škodám na životoch, zdraví či majetku.

Viac k témam: Elektrická energia, Materská škola, Požiar, trenčianska polícia, Trestné stíhanie, Trestný čin
Zdroj: SITA.sk – Vypaľovanie trávnatého porastu odpojilo od elektrickej energie desiatky domov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií