fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výpoveď Zlatice Kušnírovej: „Kto vám dal právo zabiť mi dcéru?!”

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes, 14. januára pokračuje pojednávanie o veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Súd sa začína výpoveďou matky Martiny Kušnírovej, ktorá na úvod hovorí, že pracuje ako profesionálny rodič v detskom domove. 

Včerajšiu výpoveď Marčeka považuje súd za dôveryhodnú

Marček včera dôveryhodne opísal, ako vražba prebiehala a jeho výpoveď trvala 3 hodiny. Sám tvrdí, že sa v ňom niečo pohlo počas sledovania vystúpení rodičov mladého zavraždeného páru a ich bolesti. Nečakane tak prejavil ľútosť nad svojím činom.

Najočakávanejšou výpoveďou je výpoveď Zoltána Andruskóa

Zoltán Andruskó je už za spolupodieľaní sa na vražde Jána a Martiny odsúdený na 15 rokov väzenia, pričom mal pôvodne dostať len 10. Sudca bol však s dĺžkou jeho pobytu nespokojný a tak mu ho zvýšil ešte o 5 rokov. Andruskó súhlasil. Od začiatku polícii pomáha.

Výpoveď Zlatice Kušnírovej je plná nostalgie, hnevu a bolesti

Ako sme spomínali, súd dnes začínal výpoveď matky Martiny Kušnírovej. Tá je hnacím kolesom v boji proti nespravodlivosti a chce, aby smrť Martiny a Jána bola náležite potrestaná. Svoju výpoveď začala o svojej práci profesionálneho rodiča v detskom domove, potom sa však otočila k obžalovaným a spýtala sa:

„Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí?“. 

Súd ju však hneď napomenul, aby hovorila len s ním a Zlatica dovysvetlila, že obžalovaní majú tiež dcéry a ešte raz sa spýtala, kto im dal právo siahnuť na život ich detí za ich špinavé prachy.

Prečítajte si tiež:
Tradičný svadobný odev je stále IN. Pozrite, aké róby nosia v ázijských a afrických krajinách

Zlatica Kušnírová tiež rozpráva o Martininej práci – že chodila brigádovať na archeologické vykopávky aj cez prázdniny, lebo boli na tom finančne zle.

„Bola spokojná, vyžívala sa. Keď domov nosila tie artefakty, bola nadšená. Pýtala som sa jej, čo to je a ona, že štyri tisíc rokov stará sekerka. Od malička mala rada dejepis.“

Na Zlaticu nemal nikto z obžalovaných žiadne otázky.

Celý priebeh pojednávania môžete sledovať TU.

Zdroj: Denník N
Titulná fotka: Pluska.sk

Prečítajte si tiež:

Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií