fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyrob si zubnú pastu, ktorá tvoje zuby nielen vybieli, ale tiež vylieči ďasná a dutiny!

Máte tip? napíšte nám mailom

Domáca zubná pasta vráti tvojmu chrupu žiarivú belosť a zdravie!

Kto z nás by netúžil po žiarivobielom úsmeve a celkovo zdravom chrupe. Na trhu je množstvo zubných pást, ktoré nám sľubujú zdravé a biele zuby už po prvom použití a nikdy to tak nie je. Navyše väčšina z nich obsahuje i fluór, ktorý je škodlivý a má pri pravidelnom používaní nepriaznivé účinky. Ako teda docieliť zdravie a čistotu ústnej dutiny? Jednoducho. Vyrob si vlastnú zubnú pastu, ktorá ti vyčaruje žiarivý úsmev a zároveň sa postará o to, aby tvoje ďasná i dutiny boli zdravé.

Čo na výrobu tejto pasty potrebuješ?

  • 1 čajovú lyžičku kurkumy
  • 1 čajovú lyžičku kokosového oleja
  • 1-2 kvapky esenciálneho oleja z mäty (prípadne inej bylinky, ktorá dodá svieži dych)

Ingrediencie miešaj v miske dovtedy, kým nezískaš homogénnu pastu.

Pre čistením zubov si namoč štetinky zubnej kefky do vzniknutej pasty a čisti si ich tak, ako bežne po dobu troch až piatich minút. Počas umývania si však ešte párkrát nanes pastu na kefku. Vo finále pastu vypľuj ako obvykle a vypláchni si ústa vodou.

Prečítajte si tiež:
Zdravé opaľovanie! Pozri, ako sa dá opáliť bez rizika

Už po pár dňoch používanie tejto zubnej pasty sa dostavia účinky – tvoje zuby budú podstatne belšie a zároveň ustúpia zápaly či bolesti ďasien, zmiznú infekcie i zápach, ktorý spôsobujú baktérie.

Zdroj: familylifegoals.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií