Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výrobca zbraní Verney-Carron podpísal kontrakt na dodávku zbraní Ukrajine

Spoločnosť tiež musí získať povolenia na import a export od francúzskych a ukrajinských úradov.

6.11.2023 (SITA.sk) – Francúzsky výrobca zbraní Verney-Carron podpísal kontrakt v hodnote 36 miliónov eur na dodávku zbraní Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent s odvolaním sa na oznámenie skupiny Cybergun, ktorá vlastní Verney-Carron.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spoločnosť by mala Ukrajine dodať 10-tisíc útočných pušiek, 2 000 odstreľovacích pušiek a 400 granátometov. Dohoda „podlieha zavedeniu potrebného financovania, ktoré môžu poskytnúť ukrajinské a francúzske fondy,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Spoločnosť tiež musí získať povolenia na import a export od francúzskych a ukrajinských úradov. Proces dodania bude rozložený na 10 mesiacov, čo umožní spoločnosti prispôsobiť svoj výrobný proces výrobe objemov v objednávke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Verney-Carron, najstarší francúzsky výrobca zbraní, je známy hlavne pre výrobu loveckých pušiek a gumených projektilov, ktoré používa francúzska poriadková polícia.

Viac k témam: Munícia, Vojenská pomoc Ukrajine, výrobca zbraní
Zdroj: SITA.sk – Výrobca zbraní Verney-Carron podpísal kontrakt na dodávku zbraní Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií