fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výrobcovia čistiacich prostriedkov varujú ľudí po pripomienkach Donalda Trumpa

Popredný výrobca dezinfekčných prostriedkov vydal dôležité varovanie. Upozorňuje, aby ľudia ich výrobky v žiadnom prípade neaplikovali ani nepožívali  vnútorne. Stalo sa tak po tom, ako Donald Trump povedal, že by sa mohli potenciálne použiť na liečbu COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Reckitt Benckiser, ktorá vlastní Lysol a Dettol uviedla, „aby si za žiadnych okolností ich produkty nepichali ani nepili.”

Prezident Trump čelí značnému odporu

Prezident Donald Trump čelí značnému odporu kvôli svojim komentárom na štvrtkovom brífingu. Dezinfekčné prostriedky sú nebezpečné látky a pri požití môžu byť jedovaté.

Dokonca aj vonkajšie použitie môže byť nebezpečné pre pokožku, oči a dýchacie cesty.

Pripomienky Donalda Trumpa lekári tvrdo kritizovali a vyvolali obrovskú online diskusiu. Vyvolali stovky tisíc komentárov a vyjadrenia známych značiek čistiacich prostriedkov na sociálnych sieťach.

Výrobcovia čistiacich prostriedkov varujú ľudí

Reckitt Benckiser, ktorý tiež vlastní značky Vanish a Cillit Bang uviedol, že jeho produkty by sa nemali podávať „injekciou, požitím alebo inou cestou.“

Naše dezinfekčné a hygienické výrobky by sa mali používať iba v súlade s určením a v súlade s pokynmi na používanie,“ uvádza Benckiser.

Čo povedal prezident Donald Trump?

Počas štvrtkového brífingu v pracovnej skupine venovanej koronavírusom predstaviteľ predstavil výsledky vládneho výskumu USA, ktorý naznačoval, že koronavírus sa pri vystavení slnečnému žiareniu a teplu rýchlejšie oslabuje.

Prečítajte si tiež:
Ventilátor, ochladzovač vzduchu či mobilná klimatizácia: Čo vás schladí v horúčavách najlepšie?

Štúdia tiež ukázala, že bielidlo by mohlo zabiť vírus v slinách alebo respiračných tekutinách do piatich minút a izopropylalkohol by ho mohol zabiť ešte rýchlejšie.

William Bryan, úradujúci vedúci odboru vedy a technológie Ministerstva vnútornej bezpečnosti USA, načrtol zistenia na tlačovej konferencii.

Hoci Trump poznamenal, že s výskumom by sa malo zaobchádzať opatrne, navrhol ďalší výskum v tejto oblasti.

Takže za predpokladu, že by sme zasiahli telo veľkou dávkou žiarenia – či už ultrafialovým alebo iba veľmi silným svetlom,” povedal prezident a obrátil sa na Dr. Deborah Birxovú. Koordinátorka reakcie koronavírusu Bieleho domu povedala, „myslím si, že to, čo ste povedali, nebolo ešte testované, ale budete to testovať.

„Svetlo môžeme prijímať cez kožu alebo iným spôsobom. A myslím si, že si povedala, že si to tiež vyskúšaš. Znie to zaujímavo,“ povedal prezident.

A potom dezinfekčný prostriedok, ktorý ho zničí za minútu. Jednu minútu. A existuje spôsob, ako môžeme urobiť niečo také pomocou injekcie alebo čistením? Takže by bolo zaujímavé to otestovať.“

Prečítajte si tiež:
Ani koronavírus ich nezastaví! Láska tohto staršieho páru nepozná hranice

Donald Trump, ktorý ukázal na hlavu, pokračoval: „Nie som doktor. Ale som ako človek, ktorý má dobré, viete – čo.“

Znovu sa obrátil na doktorku Birxovú a opýtal sa, či už niekedy počula o použití „tepla a svetla“ na liečbu koronavírusu.

Nie na liečenie,“ povedala doktorka Birxová. „Myslím tým, že horúčka je dobrá vec, keď máte horúčku, ktorá pomáha telu reagovať. Ale nevidela som teplo ani svetlo.“

„Myslím si, že je to skvelá vec, na ktorú sa treba pozrieť,“ povedal  Trump.

Novinár sa na brífingu pýtal, či by jeho poznámky nemohli šíriť nebezpečné dezinformácie pre Američanov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií