fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Využije ruská armáda na Ukrajine novovyvinuté zbraňové systémy? Briti povedali, čo si myslia

Napriek vojne na Ukrajine ruské obranné spoločnosti naďalej predvádzajú svoje produkty na veľkých medzinárodných veľtrhoch zbraní.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – Rusko pravdepodobne nebude schopné využiť na Ukrajine svoj nový vojenský vývoj v dostatočnom rozsahu, a to pre technologické obmedzenia a západné sankcie. V najnovšej aktualizácii to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Napriek vojne na Ukrajine ruské obranné spoločnosti naďalej predvádzajú svoje produkty na veľkých medzinárodných veľtrhoch zbraní. Patrí medzi ne aj systém aktívnej ochrany Arena-E na zlepšenie „prežitia“ obrnených vozidiel. Briti však uvádzajú, že neexistujú žiadny dôkazy o tom, že by sa tieto systémy inštalovali do ruských obrnených vozidiel. Rusi prišli na Ukrajine už o viac ako 5-tisíc takýchto vozidiel.

„Je to pravdepodobne pre neschopnosť ruského priemyslu vyrábať high-tech systémy vo veľkom meradle. Tento problém sa zhoršuje vplyvom medzinárodných sankcií,“ uviedlo britské ministerstvo obrany.

To predtým predpovedalo, že teploty nad nulou zhoršia pohyb v meste Bachmut v Doneckej oblasti, čo by pravdepodobne poskytlo operačnú výhodu ukrajinským obrancom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, systém aktívnej ochrany Arena-E, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Využije ruská armáda na Ukrajine novovyvinuté zbraňové systémy? Briti povedali, čo si myslia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Z Ukrajiny opäť na Slovensko prišlo viac ako 3 800 osôb z Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií