Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Využívanie eurofondov a podpora regionálneho rozvoja budú previazané, zmeny v zákone povedú k vyššej efektívnosti

 Počíta s tým vládna novela zákona o podpore regionálneho rozvoja.

9.7.2023 (SITA.sk) – Čerpanie európskych štrukturálnych fondov a podpora regionálneho rozvoja budú prepojené. Od 1. septembra to umožní nastaviť nedopytový mechanizmus implementácie integrovaných územných investícií v Integrovanom regionálnom operačnom programe.

Zvýšiť sa má aj miera v súčasnosti nízkej schopnosti strategického plánovania subjektov územnej samosprávy. Počíta s tým vládna novela zákona o podpore regionálneho rozvoja, ktorú v stredu poslanci schválili. Zmeny v zákone majú zabezpečiť efektívnejšie využitie zdrojov z európskych fondov s prihliadnutím na územné potreby.

Novela upravuje činnosti Rady partnerstva a Kooperačnej rady udržateľného mestského rozvoja, cieľom je implementácia mimo dopytového výberu projektov prostredníctvom integrovaných územných investícií vychádzajúcich z integrovaných územných stratégií. Obe rady predstavujú participatívne územné fórum, združujúce relevantných aktérov z prostredia územnej samosprávy, štátnej správy a súkromného a občianskeho sektora.

Zároveň bude možné navýšenie disponibilných finančných prostriedkov vyčlenených na výzvu a predĺženie lehoty na predkladanie žiadostí o dotáciu, ak táto zmena nemá vplyv na zmenu podmienok poskytnutia dotácie. V záujme urýchlenia kontrolných procesov novela precizuje spôsob výkonu finančnej kontroly poskytnutej dotácie ministerstvom.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Dotácie, Eurofondy, Regionálny rozvoj
Zdroj: SITA.sk – Využívanie eurofondov a podpora regionálneho rozvoja budú previazané, zmeny v zákone povedú k vyššej efektívnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií