fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyvýšený Transit Elevated Bus možno vyrieši dopravné zápchy v Číne

Máte tip? napíšte nám mailom

Čína je známa okrem hojného počtu obyvateľov aj problémami s dopravnými zápchami. Ich neskutočné množstvo trápi väčšinu obyvateľov, ktorí by sa im chceli vyhnúť, pretože im znepríjemňujú život.

Na 19. ročníku Medzinárodnej konferencie High-Tech Expo v čínskom Pekingu bol predstavený mini model vyvýšeného autobusu, ktorý by mohol priniesť svetlo do celej problematiky. Tento autobus je známy ako Transit Elevated Bus (TEB).

Nie je to však obyčajný autobus, pretože tento bude poháňaný elektrinou a solárnou energiou. Tip dopravy sa podobá metru, avšak, je to lacnejší. Cestujúci budú môcť cestovať ponad kapoty aut bez toho, aby čakali v zápchach, pričom na cieľových staniciach budú vychádzať na poschodia. Predpokladá sa, že autobus bude schopný previesť až 1200 cestujúcich naraz.

V prípade schválenia by mohol byť tento celý projekt zrealizovaný za menej ako jeden rok.

Čo poviete na tento nápad? Myslíte si, že okrem uľahčenia situácie na cestách, prináša so sebou tento nápad aj nejaké hrozby, problémy? Ak áno, aké?

Prečítajte si tiež:
Slamka ako narodeninový darček? Túto by chcelo každé dieťa!

Zdroj: www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií