fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako vyzerá majstrovský prístup ku koučingu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako môžu tréneri zvýšiť svoj vplyv na deti, ktoré sa pod ich vedením menia na slávne hviezdy v športe? Pri odpovedaní na túto otázku Dr. Frank Smoll a Ronald Smith uskutočnili viac ako 25 ročný výskum o správaní sa koučov a ich účinkoch na mladých športovcov.

V tomto výskume bol vyvinutý a testovaný program výcviku psychológie pre trénerov-Mastership Approach to Coaching, ktorý je jediným vedecky potvrdeným tréningovým a vzdelávacím workshopom. Aké výsledky tento program prináša sa teraz pozrieme. Možno sa aj vďaka tomu budete potom lepšie pozerať na športovcov, ktorí sú favoritom vášho úspešného tipovania.

Správne vedenie

Podporuje pozitívne vzťahy medzi trénerom a športovcom s väčším vzájomným rešpektom. Funguje to rovnako ako na pracovisku a v rodine, musíte si vytvoriť s kontaktovanou osobou určitý profesionálny vzťah.

Tiež zvyšuje množstvo zábavy, ktorú športovci počas tréningu zažívajú. Vytvára väčšiu súdržnosť tímov a podporuje atletické prostredie. Snaží sa o vyššie ciele zamerané na dosiahnutie úspechov v športe a škole.

Zdravá miera sebavedomia neuškodí

Dobré vedenie zvyšuje sebavedomie športovcov. Zdravé, ale potrebné pre dosiahnutie určitého výkonu. Nemalo by to byť však na úkor výkonu. Dobré vedenie znižuje úzkosť a strach z neúspechu. Aj tu sa cení podpora, nie sme predsa stroje bez citov a emócií.

Prečítajte si tiež:
Erotické pomôcky ani témy už nie sú tabu: S TÝMITO hračkami dosiahnete vrchol do 10 sekúnd!

Znižuje aj mieru úbytku športovcov z približne 30 % na 5 %. Vytvára rovnako pozitívne účinky na tímy chlapcov ako aj dievčat.

Výskum bol ocenený ako jeden z prvých 100 vedecko-technických príspevkov v histórii. Možno by preto neuškodilo, keby sa začal v praxi uplatňovať oveľa viac. Tiež by sme si mali uvedomiť mieru šťastia, ktorú vďaka konkrétnym športom dosahujeme. Okrem pocitového, je dôležité aj to hodnotové. Ide o to, aby mal pre nás život zmysel a plnil naše ciele.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií