Vyzývajú Vietnamcov, aby skončili s konzumáciou domácich miláčikov

Vyzývajú Vietnamcov, aby skončili s konzumáciou domácich miláčikov

reklama

Úrady vo vietnamskom hlavnom meste Hanoj vyzvali v utorok ľudí, aby prestali jesť mačky a psy.

Uviedla to agentúra DPA.

Konzumácia psov a mačiek môže vyvolať infekčné ochorenia ako besnota a takisto znechutiť turistov z krajín, kde je ich konzumácia tabu, informovala kancelária miestneho starostu. Tento rok už traja ľudia zomreli na následky besnoty, ktorá sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozšírila z mäsa.

reklama

“Zabíjanie a príprava psov a mačiek vyvoláva sťažnosti medzi turistami a cudzincami žijúcimi v Hanoji, čo škodí imidžu civilizovaného hlavného mesta,” vyhlásil v oficiálnom nariadení zástupca primátora Nguyen Van Su.

Denník The New York Times píše, že vyhlásenie je súčasťou programu, ktorý má za cieľ do roku 2021 minimalizovať výskyt besnoty v krajine.

V Hanoji žije okolo 493.000 psov a mačiek, z ktorých 87,4 percenta sú podľa miestnych štatistík domáci miláčikovia. Zvyšok je určený na iné účely vrátane ich chovu na mäso.

Niektorí Vietnamci považujú psy a mačky za lahôdky. Príslušníci rastúcej strednej vrstvy si ich však obľúbili ako domáce zvieratá a postupne od konzumácie upustili.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/vietnam-obyvatelov-hanoja-vyzvali-aby/348022-clanok.html

Foto: ilustračné (https://images.unsplash.com/photo-1518815068914-038920b6f0c6?ixlib=rb-0.3.5&ixid=eyJhcHBfaWQiOjEyMDd9&s=38f02f628dfcc539764a05b5bc42a419&auto=format&fit=crop&w=1312&q=80)

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Fotografka sa rozhodla zachytiť globálne tabu: Takto vyzerá život bez záchodov
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.