Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovci cvičia s bieloruskou armádou pri poľských hraniciach

Bielorusi cvičenie označili za modernizáciu armády a zlepšenie výcviku.

20.7.2023 (SITA.sk) – Bieloruská armáda a žoldnieri z ruskej Wagnerovej skupiny majú spoločné cvičenie v bieloruskej Brestskej oblasti neďaleko poľských hraníc. Vo štvrtok to oznámilo bieloruské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V brestskom výcvikovom priestore sa uskutočňuje štvordňové špeciálne taktické cvičenie so zapojením bojovníkov Wagnerovej skupiny,“ uviedlo ministerstvo na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa vyhlásenia bieloruského rezortu obrany cvičenie so žoldniermi Wagnerovej skupiny s reálnymi bojovými skúsenosťami je súčasťou snahy o modernizáciu bieloruskej armády a o zlepšenie jej koherencie a výcviku.

V reakcii na presunutie wagnerovcov do Bieloruska niekoľko lídrov Severoatlantickej aliancie vyzvalo na posilnenie východného krídla NATO. Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak v utorok oznámil, že poľské hranice s Bieloruskom Varšava posilní o dve dodatočné vojenské brigády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bieloruská armáda, poľsko-bieloruské hranice, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci cvičia s bieloruskou armádou pri poľských hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií