Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovci rozširujú náborové úsilie, po väzniciach prišli na rad aj návštevy škôl

Zhruba polovica väzňov v radoch Wagnerovej skupiny nasadených na Ukrajine sa už pravdepodobne stala obeťami.

13.3.2023 (SITA.sk) – Majiteľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin pre spory s ruským ministerstvom obrany zrejme stratil prístup k náboru nových členov v ruských väzniciach a pravdepodobne sústreďuje svoje úsilie inde. Od začiatku mesiaca zriadili podporné tímy so sídlom v športových centrách v najmenej 40 lokalitách po celom Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V posledných dňoch tiež maskovaní náboroví pracovníci Wagnerovej skupiny viedli rozhovory o kariére aj na moskovských stredných školách a rozdávali dotazníky s názvom „aplikácia mladého bojovníka“, aby zhromaždili kontaktné údaje žiakov, ktorí prejavili záujem. Vo svojej správe o vojne na Ukrajine na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uvádza britské ministerstvo obrany.

Zhruba polovica väzňov v radoch Wagnerovej skupiny nasadených na Ukrajine sa už pravdepodobne stala obeťami. Nové náborové iniciatívy však pravdepodobne nenahradia stratu náboru trestancov.

Ak zákaz pretrvá, Prigožin bude pravdepodobne nútený znížiť rozsah alebo intenzitu wagnerovských operácií na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci rozširujú náborové úsilie, po väzniciach prišli na rad aj návštevy škôl © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií