Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovci trénujú bieloruské sily územnej obrany, informuje tamojšie ministerstvo

Bojovníci ruskej žoldnierskej skupiny pôsobia ako inštruktori vo viacerých vojenských disciplínach.

14.7.2023 (SITA.sk) – Bojovníci ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny v Bielorusku trénujú sily územnej obrany, oznámilo v piatok tamojšie ministerstvo obrany. Jednotky absolvujú lekcie v meste Asipovičy.

V meste je prázdny tábor, ktorý wagnerovci po vzbure v Rusku ešte nepoužili, a pravdepodobne aj sklad taktických jadrových zbraní, ktoré Rusko nasadilo v Bielorusku, informuje spravodajský portál Sky News.

Branci si osvojujú zručnosti pohybu na bojisku a taktickú streľbu, získavajú vedomosti v inžinierskom výcviku a taktickej medicíne,“ uvádza ministerstvo na komunikačnej platforme Telegram s tým, že wagnerovci pôsobia ako inštruktori vo viacerých vojenských disciplínach.

Po minulomesačnej vzbure wagnerovcov ich líder Jevgenij Prigožin súhlasil s odchodom do exilu v Bielorusku, hoci nie je známe, či je tam alebo v Rusku. Jeho bojovníci dostali možnosť, že sa k nemu pridajú, spoja sa s ruskou armádou alebo odídu do výslužby.

Viac k témam: šéf wagnerovej skupiny, Vojenský výcvik, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci trénujú bieloruské sily územnej obrany, informuje tamojšie ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií