Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovci vyvolávajú obavy v Litve a Poľsku, obe krajiny uvažujú o uzavretí hraníc s Bieloruskom

Litva opakovane upozornila svojich západných spojencov, že wagnerovci by sa mohli vydávať za uchádzačov o azyl a snažiť sa prejsť cez hranice alebo zosnovať provokácie.

28.7.2023 (SITA.sk) – Poľsko a Litva uvažujú o uzavretí hraníc s Bieloruskom pre obavy z prítomnosti ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny. Povedal to v piatok námestník litovského ministra vnútra Arnoldas Abramavičius.

„Reálne sa o tom uvažuje. Možnosť uzavretia hraníc existuje,“ povedal Abramavičius. Bielorusko je totiž hostiteľom bojovníkov z Wagnerovej skupiny po ich krátkej vzbure proti veleniu ruskej armády. Informuje o tom web The Guardian.

Litva opakovane upozornila svojich západných spojencov, že wagnerovci by sa mohli vydávať za uchádzačov o azyl a snažiť sa prejsť cez hranice alebo zosnovať provokácie s využitím migrantov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci vyvolávajú obavy v Litve a Poľsku, obe krajiny uvažujú o uzavretí hraníc s Bieloruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií