Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovská vzbuda posilnila Putinovo postavenie, tvrdí predseda Štátnej dumy

Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin v nedeľu uviedol, že minulotýždňová vzbura Wagnerovej skupiny pomohla vodcovi Vladimirovi Putinovi, pretože „ešte viac posilnil svoju pozíciu v krajine aj vo svete“.

2.7.2023 (SITA.sk) – Predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin v nedeľu uviedol, že minulotýždňová vzbura Wagnerovej skupiny pomohla vodcovi Vladimirovi Putinovi, pretože „ešte viac posilnil svoju pozíciu v krajine aj vo svete“.

Volodin na Telegrame uviedol, že Putin „urobil všetko pre to, aby zabránil krviprelievaniu a zmätku“, pričom vysvetlil bojovníkom z Wagnerovej skupiny „skutočný stav vecí“.

„Navrhol, aby tí, ktorí chcú brániť Rusko, pokračovali vo svojej službe so zbraňami v rukách. Pokiaľ viem, mnohí z nich s tým súhlasili,“ povedal Volodin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okrem toho predseda Štátnej dumy povedal, že analyzoval „problémy“, ktorým Rusko čelilo v minulosti, a vraví, že je presvedčený, že ak by krajinu v rokoch 1917 a 1991 viedol „niekto ako Putin“, nebola by revolúcia v Rusku a Sovietsky zväz by sa nerozpadol.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovská vzbuda posilnila Putinovo postavenie, tvrdí predseda Štátnej dumy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií