fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wall Street sa môže popýšiť novým symbolom. Oproti soche zúrivého býka pribudla socha dievčaťa

Máte tip? napíšte nám mailom

Socha zúrivého býka na Wall Street púta pozornosť nejedného návštevníka. Odteraz sa však o ňu bude deliť so sochou nebojácneho dievčaťa, ktoré symbolizuje všetky silné ženy v spoločnosti.

Bronzovú sochu dievčaťa nainštalovala spoločnosť State street global advisor, ktorá chcela pozdvihnúť silnú pozíciu žien v spoločnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=wajzE9CA3Hs

Ako si môžete všimnúť na obrázku, socha dievčaťa stojí priamo oproti zúrivému býkovi a predstavuje všetky silné a sebavedomé ženy bojujúce za ich práva v dnešnej dobe. Zúrivý a veľký býk reprezentuje mužské pokolenie, ktoré dáva v obchodnom svete ženy na druhú koľaj. To však nie je správne a aj táto socha dokazuje, že vždy sa nájdu nebojácne ženy, ktoré bojujú za svoje postavenie v spoločnosti.

small-girl-faces-wall-street-bull-statue-5-58bff9e979f95__880

Zaujímavosťou je, že socha dievčaťa bola na Wall Street nainštalovaná presne 8. marca, teda v Medzinárodný deň žien, a tak ide o veľmi hlbokú symboliku.

Pri soche je umiestnená aj plaketa, ktorá vyzdvihuje silu žien vo vedúcich pozíciách. Je na nej napísané: “know the power of women in leadership” – “poznajte silu žien vo vedení”.

Prečítajte si tiež:
Najsledovanejší odchod z kráľovstva: Meghan Markle a princ Harry strácajú kráľovský titul

small-girl-faces-wall-street-bull-statue-1-58bff9db7f04e__880

small-girl-faces-wall-street-bull-statue-2-58bff9df75488__880

Zdroj: www.boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií