fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

WASH-ED EMERGING FASHION DESIGNERS: V Trenčíne predstavia svoju tvorbu mladí návrhári

Máte tip? napíšte nám mailom

WASH-ED‘ je otvorený kolektív mladých dobrovoľníkov z rôznych sfér umenia, ktorí navzájom spolupracujú na rozvoji svojich myšlienok a vedomostí o umení a kultúre. Poslaním kolektívu je spolupracovať s mladými začínajúcimi umelcami, dizajnérmi a hudobníkmi. Zameraním kolektívu je umožniť začínajúcim umelcom potrebné zviditeľnenie práve formou rôznych udalostí.

Na premiérovú udalosťWASH-ED EMERGING FASHION DESIGNERS’ bolo vybraných 8 mladých návrhárov, od 16 do 19 rokov, ktorí sa predstavia s ich kolekciami 4. októbra 2018 v Trenčíne, Galérii Nová Vlna. Okrem talentovaných dizajnérov sa odprezentuje aj Elýščítat, ktorý okrem sprevádzania módnej prehliadky bude pokračovať so svojím DJ setom. Kolektív predstaví začínajúce mená – Matej Grznár, Alexandra Bánovská, Tomáš Višňovský, Zuzana Slivková, Kristýna Danieličová, Natália Ferancová, Sabina Junásová a Natália Drevenáková s najrôznejšími konceptmi.

Napríklad Matej Grznár je síce študent fotografie, no asi pred rokom začal so svojou dizajnérskou tvorbou na vlastnú päsť. Na spoločnej prehliadke odprezentuje svoju zatiaľ len druhú kolekciu “BE A BODY”, ktorá je inšpirovaná sochou Gianna Berniniho – Extáza sv. Terézie. Koncept sochy sa nachádza aj v dnešnej dobe – v neustálej snahe vytvárať virtuálne ikony, dodávať im ľudskú podobu, aby sme nad nimi nemuseli príliš rozmýšľať. Tvorbu Tomáša Višňovského vystihuje práve jednoduchosť strihu a zaujímavosť materiálu. Rád sa zaoberá gender free tematikou v móde. Predstaví 8 modelov, ktoré sa nesú v socialistickom duchu a hovoria o dôležitosti práv žien a LGBTQ+ komunity.

Ďalšie náhľady kolekcií budú postupne zverejňované na sociálnych sieťach kolektívu WASH-ED.

Medzi mnohých talentovaných dobrovoľníkov patrí aj zakladateľ kolektívu, Andrej Kiripolský, ktorý iba minulý rok zažiaril jeho medzinárodným fotografickým ocenením Sony World Photography Awards. Už v tom čase sa vyjadril o potrebe podporovania mladých začínajúcich umelcov, a preto veríme, že WASH-ED kolektív je príležitosť a priestor, ako ich objaviť.

Vývoj začínajúceho kolektívu WASH-ED môžete sledovať na Instagrame alebo na ich Facebookovej stránke.

Zdroj: TS

Foto: facebook.com/wash-ed (https://scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/41708202_292254968030773_5149590067630571520_o.jpg?_nc_cat=0&oh=f77636e463f4d230e966be56a9b53c24&oe=5C20C3F0)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií