fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Washington označil Wagnerovu skupinu za nadnárodnú zločineckú organizáciu a rozšíril voči nej sankcie

Americké sankcie sa týkajú subjektov a jednotlivcov v Rusku aj v Stredoafrickej republike, Spojených arabských emirátoch alebo Číne.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.1.2023 (Webnoviny.sk) – Americká vláda vo štvrtok rozšírila sankcie voči ruskej žoldnierskej organizácii Wagnerova skupina a súvisiacim spoločnostiam a jednotlivcom pre ich rolu vo vojne na Ukrajine a ich žoldnierske aktivity, vrátane porušovania ľudských práv v Afrike.

Ministerstvá financií a zahraničia v koordinovaných vyhláseniach označili Wagnerovu skupinu, ktorú vlastní blízky spojenec ruského prezidenta, za významnú nadnárodnú zločineckú organizáciu, čo umožnilo rozšírenie sankcií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tie zahŕňajú zmrazenie aktív v jurisdikcii USA a zabraňujú Američanom v obchodovaní s nimi. Americké sankcie sa týkajú subjektov a jednotlivcov v Rusku aj v Stredoafrickej republike, Spojených arabských emirátoch alebo Číne.

Ministerstvo financií sankcionovalo celkovo osem ľudí, 16 spoločností a štyri konkrétne lietadlá. Rezort zahraničia uvalil sankcie na päť spoločností a jedného človeka v spojitosti s Wagnerovcami a 23 ďalších za účasť v ruskom vojensko-priemyselnom komplexe.

Okrem toho ministerstvo zahraničia zaradilo 531 príslušníkov ruskej armády na čiernu listinu pre cestovanie za činy, ktoré ohrozujú alebo porušujú suverenitu, územnú celistvosť alebo politickú nezávislosť Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vagnerovci, Wagnerova skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Washington označil Wagnerovu skupinu za nadnárodnú zločineckú organizáciu a rozšíril voči nej sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Tempo európskych sankcií sa podľa Zelenského spomalilo, Leyenovú žiada o 10. balík (video+foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií